Objavljeno: 21.08.2010. u 23:23

ČELIK – BORAC 0:1

Dvije utakmice – dvije pobjede, učinak je fudbalera Borca na gostujućim terenima ove sezone u Premijer ligi BiH. Nakon trijumfa nad zvornikom Drinom (0:2) izabranici Vlade Jagodića slavili su i u Zenici protiv Čelika (0:1), što im je, uz poraz od Širokog Brijega i remi sa Veležom na Gradskom stadionu, trenutno donijelo plasman na četvrtu poziciju sa sedam bodova.

Domaći su dominirali u prvom poluvremenu i već na samom početku utakmice stvorili nekoliko povoljnih prilika za postizanje pogotka. Već u drugom minutu Džafić je oprobao svoj šut nakon što je prošao Borčevu odbranu, ali Avdukić brani njegov šut. U devetom minutu pokušao je Adilović, ali lopta nakon njegovog šuta odlazi pored Borčevog gola. Samo minut kasnije Sadiković je centrirao, a do lopte nije došao Džafić. U 12. minutu Jamak je pokušao, ali lopta se odbila od jednog fudbalera našeg tima i završila u Avdukićevom naručju.

U 25. minutu Borac je uputio prvi šut prema golu Zeničana i to preko Ljubiše Vukelje, ali se golman Čelika Bilobrk nije dao iznenaditi. Nedugo potom nova prilika za Čelik – prema golu Borca šutirao je Duro, ali promjene rezultata nije bilo. U 37. minutu dosuđen je slobodan udarac za Čelik sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta nakon šuta Brkovića pogodila “živi zid”, tako da veće opasnosti po Avdukićev gol nije bilo.

U 52. minutu ponovo domaćini stvaraju priliku i to preko Purića, koji, nakon dodavanja Adilovića, loptu šalje visoko preko gola. 12 minuta kasnije Adilović je šutirao glavom nakon ubačaj Sadikovića, ali lopta odlazi preko prečke.

U posljednjih 25 minuta inicijativu su preuzeli naši fudbaleri, koji su stvorili nekoliko poluprilika za gol, a najbolju šansu imao je Borislav Mikić u 70. minutu, kada je šutirao ka golu domaćina, ali je čuvar mreže krajnjim naporom odbranio njegov šut.

Šest minuta prije kraja Borac je došao do pogotka. Zahirović je pogriješio na sredini terena, uslijedila je brza kontra našeg tima, a lopta je došla do Steve Nikolića kojem nije bilo teško da matira Bilobrka za veliko slavalje svojih saigrača i tri veoma važna boda u borbi za vrh tabele. Do kraja meča ozbiljnijih prilika za gol nije bilo, tako da su Banjalučani zasluženo odnijeli tri boda iz Zenice, te sada u mnogo boljem raspoloženju dočekuju naredni premijerligaški susret i to u subotu protiv Slavije na Gradskom stadionu.

strijelac: 0:1 Nikolić (85.), stadion: “Bilino polje”, gledalaca: 4 000, sudija: Vladimir Dominković (Orašje), pomoćnici: Sreten Udovičić (Prijedor) i Zlatan Bečirović (Mramor), četvrti sudija: Semir kaplan (Stolac), kontrolor suđenja: Milorad Sofrenić (Bijeljina), delegat: Medžid Gvozden (Sarajevo), žuti kartoni: Milošević, Zahirović, Duro, Isaković (Čelik), Ćorić, Dajmanović, Avdukić, Nikolić, Raspudić, Damjanović (Borac).

ČELIK: Bilobrk, Brković, Sadiković, Čović, Milošević, Zahirović, Purić (od 80. Gadžo), Duro, Adilović, Jamak (od 63. Isaković), Džafić (od 55. Šišić). Trener: Abdulah Ibraković.

BORAC: Avdukić, Puzigaća, Ćorić, Trivunović, Raspudić, Damjanović, Stančeski (od 70. Sakan), Mikić (od 89. Petrić), Stajić, Nikolić, Vukelja (od 90. Stupar). Trener: Vlado Jagodić.