Objavljeno: 14.03.2015. u 23:08

”CRVENO-PLAVI” NEPORAŽENI NA ”KOŠEVU”

Fudbaleri Borca su još jednom pokazali da imaju kvalitet dostojan borbe za mjesto koje vodi na evropsku scenu. Sa ekipom Sarajeva, koja ima znatno veći budžet, izabranici Vinka Marinovića su u dvije utakmice u rasponu od četiri dana ispoljili neviđenu borbenost, ali i zrelost, a što nisu trijumfovali i u prvenstvenoj utakmici  isključivi je krivac faktor (ne)sreće. Jer, da je Runić pogodio pred kraj utakmice, bio bi to težak udarac za najskuplji tim u ligi i ekipu koja se bori za titulu.

Trener Borca je ponovo promiješao karte, ali za razliku od Meha Kodra i njegovih rotacija koje nisu donijele ništa pozitivnog u igri Sarajeva, u igri crveno-plavih se ponovo osjetio disciplinovan pristup i odlična igra pojedinaca u službi kolektiva.

Fenomenalni Žeravica, odlični Redžić i Predragović, izvrsni Bečelić, ali i svi ostali su pružili maksimum, jer evidentno je da se na Koševu igralo još 90 minuta Sarajevo ne bi postiglo gol.

A krenulo je pokušajem Žeravice već u osmoj minuti, ali njegov udarac odlazi pored gola. Tek u 25. minuti susreta prva ozbiljnija šansa za domaću ekipu. Puzigaća je ubacio iz auta, Bilbija prebacio loptu glavom do Bekića na drugoj strani koji iz izgledne situacije šutira preko gola Avdukića. Odmah u narednom napadu centaršut Puzigaće dobro koristi Benko koji šutira glavom, ali golman Borca je još jednom uspješniji.

Veliku šansu za Borac propustio je Jović u 37. minuti, kada je sjajno ušao u kazneni prostor domaćih, ”izbacio” Berberovića i Mihojevića, te šutirao krajnjim naporom, ali je njegov udarac odbranio Delač.

Kao i u prvom dijelu i u nastavku su Borčevci prvi zaprijetili. Mihojević je faulirao Predragovića, a Stokić je prizemno šutirao da bi lopta u nastavku akcije došla do Žeravice čiji je udarac izblokirao Mihojević. U 75. minuti Puzigaća je odlično izveo slobodan udarac, ali je Avdukić još bolje intervenisao.

Isti igrač je “pocrvenio” nakon pogibeljnog starta nad Bečelićem u 84. minuti. Upravo iz tog slobodnog udarca malo je nedostajalo da upućenu loptu u kazneni prostor Runić skrene u gol Delača. Ostalo je 0:0, rezultat koji je najviše obradovao rivale Sarajeva u borbi za titulu, ali nadamo se i sve Banjalučane, koji bi trebalo da napune Gradski stadion u srijedu kada se igra revanš susret četvrtfinala Kupa BiH protiv Sarajeva. Ovi momci su zaslužili podršku jer su nam donijeli mnogo radosti ove sezone.

– Borac je ponovo odnio bod. Ovo je naša druga utakmica u kojoj nismo na nivou. Gdje ne odgovaramo zadacima na terenu, ekipa je u maloj krizi, vidjećemo kako ćemo to riješiti. Imali smo blagu incijativu, imali smo loptu u posjedu, ali sve to je bilo “jalovo”. Veza između linija nije funkcionisala, imali smo nekoliko odličnih prodora i ubačaja Puzigaće preko lijeve strane. Imamo problema i moramo što prije naći način da ih riješimo – rekao je vidno nezadovoljni Meho Kodro nakon remija sa Borcem.

Trener Borca Vinko Marinović bio je veoma zadovoljan postignutim rezultatom, te zalaganjem svojih igrača.

– Prije svega moram čestitati svojim igračima s obzirom da sam imao dvije teške utakmice u ova tri dana, vraćali smo se u Banju Luku i pokušali smo da jednom povučenom igrom dođemo do bodova. Nismo dozvolili Sarajevu da se razmaše i na kraju smo mogli ostvariti čak i pobjedu jer smo imali šansu, ali smo zaslužili ovaj bod i zahvaljujem se svima u Sarajevu na korektnoj igri – kazao je Marinović i dodao:

– Sada igramo protiv Sarajeva u Kupu gdje imamo realnu nadu da prođemo u polufinale. Ovo je jedan veliki podvig ovih igrača i ovo su utakmice gdje naši mladi igrači stasavaju protiv jedne dobre ekipe kakvo je Sarajevo.

SARAJEVO – BORAC 0:0

stadion: Koševo, gledalaca: 6000, sudija: Terzić Husein, žuti kartoni: Mihojević (Sarajevo), Bečelić, Runić, Grujić (Borac), crveni karton: Bojan Puzigaća (Sarajevo).

SARAJEVO: Delač, Stojčev (od 65. Alispahić), Bekić (od 57. Duljević), Okić, Tatomirović, Mihojević, Benko, Berberović, Kalasi, Puzigaća, Bilbija (od 78. Cimirot). Trener: Meho Kodro.

BORAC: Avdukić, Pilipović (od 56. Savanović), Redžić, Predragović (od 75. Grujić), Jović, Stokić (od 83. Koljić), Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Runić. Trener: Vinko Marinović.