Objavljeno: 04.05.2016. u 19:03

“CRVENO-PLAVI“ PORAŽENI OD ŠIROKOG BRIJEGA

Fudbaleri Borca poraženi su danas na stadionu Pecara od Širokog Brijega rezultatom 1:0 u utakmici 28. kola Premijer lige BiH. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Ađaji u 58. minutu, čime su domaći zadržali šanse da u posljednja dva kola nastave borbu za Evropu, dok je Borac današnjim porazom pao na 12. mjesto na tabeli sa 32 boda, nakon što su pobjede zabilježili Slavija nad Radnikom (2:1) i Olimpik nad Drinom (0:3).

U prvom poluvremenu su i jedna i druga ekipa propustile po dvije stopostotne šanse, Široki Brijeg preko Crnova i Barišića, a Borac preko Redžića i Marjanovića. U 57. minutu domaći nisu realizovali dvije izgledne šanse, ali nažalost jesu treću preko već spomenutog Ađajija.

U posljednja dva kola Borac prvo u subotu gostuje u Bijeljini ekipi Radnika, a potom sedam dana kasnije na Gradskom stadionu dočekuje sastav Viteza.