Objavljeno: 01.03.2015. u 17:43

”CRVENO-PLAVI” RUTINSKI PROTIV MLADOSTI

Fudbaleri Borca uspješno su započeli proljećni dio Premijer lige BiH savladavši na Gradskom stadionu, po kišnom i izuzetno hladnom vremenu, ekipu Mladosti iz Velike Obarske rezultatom 2:0. Golove za izuzetno važnu pobjedu za podizanje samopouzdanja pred iskušenja koja slijede postigli su Toni Jović u 44. i Aleksandar Subić u 64. minutu.

Borac je do prednosti mogao da stigne u 30. minutu, ali je nakon asistencije Fedora Predragovića, Toni Jović sa vrha kaznenog prostora pogodio stativu. Međutim, 14 minuta kasnije, u samoj završnici prvog dijela, Jović donosi radost navijačima Velikana iz Platonove: nakon akcije Subića i Stokića, Borčev napadač upućuje centaršut na peterac, gdje se najbolje snalazi Jović i matira golmana gostiju Budakovića. Na taj način Jović je postigao svoj drugi premijerligaški gol za Borac nakon što je prethodno 27. septembra pogodio u Bijeljini protiv Radnika.

U 64. minutu postavljen je konačan rezultat: Stokić je centrirao ka Subiću na lijevoj strani, golman gostiju je pogrešno procijenio putanju lopte, do koje je prije njega stigao Subić i lagano pogodio za 2:0.

U narednom kolu, koje se igra 7. i 8. marta, Borac će gostovati na Koševu ekipi Sarajeva, koja je u Gradačcu savladala domaću Zvijezdu rezultatom 0:3. Prije toga će 3. marta saznati ime rivala u četvrtfinalu Kupa BiH, koje se igra 11. i 18. marta.

BORAC – MLADOST 2:0 (1:0)

stadion: Gradski, gledalaca: 1 000, sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo), pomoćnici: Senad Ibrišimbegović i Elvir Grabus (Travnik), delegat: Rodoljub Oljača (Gradiška), žuti kartoni: Radinović (Borac), Hadžibulić, Marković, Hodžić, Mazić (Mladost).

BORAC: Avdukić, Pilipović, Redžić, Jevtić, Predragović (od 85. N. Dujaković), Jović (od 89. S. Dujaković), Stokić (od 90. Koljić), Subić, Kostić, Bečelić, Radinović. Trener: Vinko Marinović.

MLADOST: Budaković, Hodžić, Cicmil, Ibrić (od 66. Ćurić), Marković, Hadžibulić, Komarčević (od 80. Vujić), Mišan, Perić, Jevtić, Mazić. Trener: Slavoljub Bubanja.