Objavljeno: 28.08.2016. u 11:54

”CRVENO-PLAVI” SAVLADALI DOBOJLIJE

Fudbaleri Borca savladali su sinoć na Gradskom stadionu ekipu dobojske Sloge rezultatom 2:0 i na taj način u velikoj mjeri popravili utisak iz prošlog prvenstvenog kola, kada su neočekivano poraženi u Mrkonjić Gradu od Slobode rezultatom 1:0.

Nakon druge pobjede u šampionatu izabranici Vlade Jagodića, koji je u svom četvrtom mandatu na klupi Borca debitovao pobjedom, izbili su na drugo mjesto na tabeli sa 7 bodova, iza Rudar Prijedora koji je osvojio 9.

Borac je do rezultatske prednosti nad Dobojlijama stigao u ranoj fazi utakmice, tačnije u šestom minutu, trećim ovosezonskim golom Miloša Dujkovića – nakon ukradene lopte na 25 metara od gola, Gedeon Guzina je uposlio Dujkovića koji je šutirao sa 18-19 metara od gola i preciznim udarcem matirao čuvara mreže Sloge.

Crveno-plavi su do drugog gola stigli u 44. minutu, ali su do tada stvorili još nekoliko šansi da uvećaju prednost i to preko Guzine u 15, Radoje u 20. i Vejnovića u 27. minutu, te ponovo Guzine u 42. minutu, ali je sve njihove promašaje “naplatio” Slađan Antić u 44. minutu, kada je, nakon asistencije Radoje, prevario svog čuvara, šutirao iskosa sa desne strane i rutinski postigao svoj prvi gol u crveno-plavom dresu.

I u nastavku je Borac kontrolisao igru i rezultat, ali bez stopostotnih šansi nakon kojih bi eventualno dotukao rivala. Sa druge strane, Sloga je najbolju šansu za postizanje gola propustila u 84. minutu, kada je upućen centaršut sa desne strane, lopta je stigla do rezerviste Željka Radovanovića, koji šutira pored gola.

U petom kolu, koje je zakazano za naredni vikend, Borac će gostovati u Janji ekipi Podrinja.