Objavljeno: 13.03.2016. u 1:29

”CRVENO-PLAVI” SIGURNI PROTIV DRINE

Fudbaleri Borca savladali su zvorničku Drinu rezultatom 3:0 u okviru 21. kola Premijer lige BiH i, iskoristivši poraz Viteza od Slobode (1:3), ponovo se, potpuno ravnopravno, uključili u borbu za opstanak u eliti. Igrači u crveno-plavim dresovima od prvog do posljednjeg minuta znali su šta hoće, postavili se ofanzivno, već u prvom poluvremenu iskoristili dvije od nekoliko izglednih prilika i na kraju sasvim zasluženo stigli do pobjede.

Jedan od najagilnijih pojedinaca u Borčevom dresu protiv Drine bio je Toni Jović, koji je prije postignutog gola u 29. minutu, čak tri puta ozbiljno zaprijetio gostujućem golu. Učestali napadi Sredojevićevih izabranika urodili su plodom u 29. minutu kada je Jović sačekao centaršut Maletića sa desne strane i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao gola Drine.

U 41. minutu Borac je povisio na 2:0 preko Vladana Milosavljeva, koji je tako postigao svoj debitantski gol u dresu našeg kluba, omogućivši još mirniju pauzu između dva poluvremena.

U nastavku je Borac stvorio još nekoliko šansi pred gostujućim golom, prijetili su Marjanović, Jović i već spomenuti Milosavljev, koji je učestvovao i kod Borčevog trećeg gola. Desilo se to u 69. minutu, kada je centrirao sa desne strane, lopta je u ruku pogodila Vasiljevića, a penal koji je dosuđen za naš tim realizovao je Marjanović.

Nakon nepotpunog 21. kola Borac se i dalje nalazi na 12. mjestu na tabeli, ali sada sa, kako rekosmo, pet bodova manje od Viteza koji se nalazi iznad zone ispadanja, kao i Mladosti koja će svoj meč ove runde odigrati danas na Grbavici protiv Željezničara.

Šef stručnog štaba Drine Cvijetin Blagojević bio je zadovoljan partijom svoje ekipe uprkos visokom porazu.

– Zadovoljan sam igrom jer smo dali svoj maksimum. Međutim, našili smo na kvalitetnog protivnika i treba reći da je u ovoj utakmici Borac igrao izvanredno. Čestitam igračima Borca i kolegi Sredojeviću na pobjedi i nadam se da će ih zabilježiti još i ostati u Premijer ligi.

Sa druge strane, Sredojević je naveo da je pobjedom nad Drinom napravljen tek prvi korak na putu ka opstanku.

– Pred ovaj meč čekalo nas je deset stepenika na putu ka opstanku, mi smo ovim trijumfom zakoračili tek na prvi. Najteže je bilo ekipu psihički pripremiti za ovaj meč nakon ubjedljivog poraza od Olimpika na gostovanju, te neuspjeha  u kup-takmičenju protiv Željezničara, međutim partija koju su momci prikazali uliva veliku nadu za nastavak sezone. Treba istaći i da je Drina u protokolu za utakmicu imala 9 igrača ispod 21 godine, što svakako nije zanemarljivo i gosti ne moraju da brinu za budućnost.

BORAC – DRINA

strijelci: 1:0 Jović (29.), 2:0 Milosavljev (41.), 3:0 Marjanović (69, penal), stadion: Gradski, gledalaca: 2000, sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Blagojević (Drina).

BORAC: Ružić, Redžić, Popović, Milosavljev (od 73. Predragović), Jović (od 65. Škorić), Bečelić, Đokić, Radinović (od 59. Kiso), Mance, Maletić, Marjanović . Trener: Borče Sredojević.

DRINA: F. Erić, Ćulibrk, Ilić, Kikić, Stefanović (od 64. Simić), Vasiljević, Ivanović (od 46. D. Erić), Kuzmanović, Jokić, Atić (od 75. Trifković), Blagojević. Trener: Cvijetin Blagojević.