Objavljeno: 17.08.2014. u 15:32

”CRVENO-PLAVI” TRIJUMFOVALI U TRAVNIKU

Fudbaleri Borca stigli su do prve pobjede u novoj sezoni Premijer lige savladavši u Travniku istoimenog domaćina rezultatom 1:2. U 46. minutu domaći su poveli pogotkom Sabahudina Jusufbašića, Borac je izjednačio u 75. minutu preko Joce Stokića, dok je konačan rezultat, u 93. minutu, postavio Ivan Kostić.

I jedna i druga ekipa u prvih 45 minuta stvorile su po jednu stopostotnu priliku: Travnik je svoju propustio u 18. minutu preko Jusufbašića, koji nakon asistencije Nuhića sa 5 metara šutira pored gola, dok priliku za Borac, nakon kornera u 27. minutu, nije iskorisio kapiten Grujić – glavom je šutirao direktno u Nurkovića.

Na startu drugog dijela Travničani stižu do gola preko već spomenutog Jusufbašića i taj rezultat bio je aktivan sve do 75. minuta, kada je Stokić glavom, nakon centaršuta Grujića, matirao golmana domaće ekipe. U posljednjim trenucima utakmice Borac je izveo korner sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je novajlija Kostić.

U narednom kolu Borac na Gradskom stadionu dočekuje tim Čelika.

TRAVNIK – BORAC 1:2 (0:0)

stadion: Pirota, gledalaca: 750, sudija: Danijel Pajić (Bijeljina), žuti kartoni: Burazor, Kovač (Travnik), Žižović, Kostić (Borac).

TRAVNIK: Nurković, Burazor, Musić (od 60. Čivić), Dudić, Jusufbašić, Sadiković, Mahović (od 73. Štrak), Helvida, Terzić, Kovač, Nuhić (od 46. Čurić).

BORAC: Avdukić, Žeravica, Kostić, Ilić (od 79. Dujaković), Bečelić, Pilipović, Đajić, Grujić, Stokić, Subić, Žižović.