Objavljeno: 19.03.2016. u 21:41

”CRVENO-PLAVI” UTIŠALI ”PIROTU”!

Crveno-plavi su danas, u 22. kolu Premijer lige, savladali domaćine rezultatom 0:2, zabilježili šestu pobjedu na ovom stadionu u sedam posljednjih utakmica i desetoplasiranom Vitezu, koji svoj meč 22. kola igra sutra u Sarajevu protiv Olimpika, prišli na samo dva boda!

Fudbaleri koje sa klupe predvodi Borče Sredojević većim dijelom utakmice bili su konkretnija i opasnija ekipa po gol rivala, kontrolisali igru i u 22. minutu stigli do rezultatske prednosti, na radost preko 250 navijača koji su doputovali u Travnik da podrže svoje ljubimce na ovom gostovanju. U spomenutom 22. minutu dosuđen je slobodan udarac za naš tim, Toni Jović je kratko izveo isti samo do Mancea koji silovito šutira sa 20 metara i prizemnim udarcem pogađa donji desni ugao Nurkovićevog gola.

Nakon vodećeg gola, Sredojevićevi puleni su do kraja prvog dijela stvorili još tri izgledne prilike. Prvo je u 39. minutu Marjanović ukrao jednu loptu domaćima, krenuo u prodor po desnoj strani, pa odigrao povratni pas za Redžića, koji iz izgledne pozicije šutira preko gola, odmah u narednom napadu Jović loše hvata volej, da bi u 41. minutu Mance propustio stopostotnu šansu: izveden je slobodan udarac sa desne strane, odbrana domaćih je loše intervenisala te je lopta stigla do strijelac Borčevog prvog gola koji šutira ali pogađa dobro postavljenog Nurkovića.

Travnik je krenuo ofanzivnije u nastavku, uvodnih 10 minuta drugog poluvremena igrom je pripalo domaćima, koji nisu, istina, za to vrijeme stvorili nijednu opasniju situaciju pred Ružićevim golom. U 63. minutu  nakon akcije Borčevih fudbalera Maletić je šutirao  sa 16 metara, ali Nurković loptu skreće u korner. U 70. minutu rezervista Škorić je šutirao sa 18 metara, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored gola, da bi u 73. minutu Jović postavio konačan rezultat: krilni napadač Borca oslobodio se čuvara na desnoj strani, krenuo u solo prodor i rutinski savladao nemoćnog Nurkovića.

U narednom kolu, koje se igra 2. i 3. aprila, Borac će na Gradskom stadionu dočekati sastav Sarajeva. Prije toga, naše fudbalere 25. marta od 18 časova očekuje prijateljska utakmica protiv beogradskog Partizana.

Incidenti

Na današnjem meču između Travnika i Borca, zabilježeno je i nekoliko incidenata. Naime, u 12. minutu, Jović je u želji da što prije nastavi akciju i izvede aut uzeo loptu iz ruku treneru Travnika Darku Vojvodiću, na šta je reagovala kompletna klupa domaće ekipe, uključujući i stručni štab na čelu sa Darkom Vojvodićem, te je sudijska četvorka imala mnogo posla da razdvoji dvije strane. Nakon kraja prvog poluvremena, došlo je do fizičkog obračuna fudbalera dva tima, u koji su se ponovo umiješali i treneri obje ekipe, moralo je da reaguje i obezbjeđenje, a najdeblji kraj izvukli su Đokić (Borac) i Hadžibulić (Travnik), kojima je sudija Paradžik na startu drugog poluvremena pokazao put u svlačionicu, kao i treneru domaće ekipe Vojvodiću.