Objavljeno: 07.08.2010. u 23:30

DRINA – BORAC 0:2

Fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili su prvu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Izabranici Vlade Jagodića savladali su kao gosti ekipu zvorničke Drine rezultatom 0:2, te tako popravili utisak iz premijernog meča protiv Širokog Brijega, u kojem su upisali poraz.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćina, koji su u prvih 45 minuta stvorili dvije povoljne prilike za postizanje pogotka. Prvo je u 25. minutu pokušao Knezović, ali je njegov šut odbranio golman Borca Asmir Avdukić. Devet minuta kasnije u prilici je bio i Protić, ali je Avdukić ponovo izašao kao pobjednik. Jedinu priliku za Borac imao je Duško Stajić pred kraj prvog poluvremena, ali lopta nakon njegovog šuta odlazi preko gola.

U drugom poluvremenu Banjalučani su preuzeli inicijativu, svjesni da im iz ovog meča odgovaraju samo tri boda. Takav način igre u drugih 45 minuta dao je rezultat u 59. minutu. Naime, jedna odbijena lopta u šesnaestercu gostiju došla je do Stajića, koji preciznim udarcem sa deset metara postiže pogodak za vođstvo i veliko slavlje Borčevih navijača i fudbalera.

Nakon postignutog pogotka “crveno-plavi” su nastavili da dominiraju terenom, a kao plod takve igre došao je i drugi pogodak i to u 88. minutu, kada je strijelac bio Borislav Mikić.

U narednom meču, koji je na programu sljedeće subote, fudbaleri Borca dočekaće u derbiju mostarski Velež.