Objavljeno: 09.03.2014. u 16:09

HRABROM IGROM OSVOJENA 3 BODA U BIJELJINI

Fudbaleri našeg kluba savladali su na gostovanju bijeljinski Radnik rezultatom 2:1 te se vratili u trku za mjesto koje vodi u Evropu.

U odnosu na utakmicu protiv Mladosti u prethodnom kolu, naš tim je ušao znatno izmijenjen. Na desnom beku umjesto Siniše Dujakovića zaigrao je Marković, štoperski dvojac su činili Runić i Đajić, dok je umjesto Marka Jevtića zaigrao Dragićević. Mjesto u prvih 11 takođe su dobili Žuržinov i Predragović, dok je Handžić ostao na klupi.

Iako loš i težak teren nije dozvoljavao neku dopadljivu igru, ipak je u prvom poluvremenu viđeno par ozbiljnijih prilika. Radnik je pokušavao preko Obradovića i Nikića, dok je jedan pokušaj krajnjim naporom odbranio Avdukić. Najbolju priliku za pogodak naš klub je imao preko mlađanog Predragovića koji je, nakon centaršuta Markovića, sa svega 5 metara promašio.

U 51. minutu sudija pokazuje drugi žuti karton Predragoviću i šalje ga u svlačionu, ali uprkos tome naši igrači nisu pokleknuli, već su “zagrizli“ još jače i snažnije.

U 69. minutu, nakon ubacivanja Žuržinova sa lijeve strane, Kunić je šesnaestercu viši od Matije Kataneca i pogađa mrežu Radnika za vođstvo našeg tima. Na 2:0 je povisio novajlija Marković u 80. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu i sa 30 metara matirao Zdravkovića.

Međutim, kada su svi mislili da je sve gotovo, Radnik stiže do pogotka u 89. minuti preko Ademina Hadžića. U nadoknadi sudijskog vremena domaći su imali još dvije sjajne prilike za izjednačenje preko Nikića i Kojića, ali su se naši uspjeli odbraniti.

U sledećem kolu Borac na Gradskom stadionu dočekuje Velež, a 21. kolo danas zatvaraju Sarajevo i Olimpik.