Objavljeno: 18.10.2012. u 15:49

JUNIORI NA KORAK OD POLUFINALA KUPA BiH

Juniori banjalučkog Borca ostvarili su solidnu zalihu u prvoj utakmici četvrtfinala omladinskog Kupa BiH protiv vršnjaka iz Rudar Prijedora. Iako su gosti dobili prvih 45 minuta minimalnim rezultatom golom Rastka Rokvića, u nastavku su izabranici trenera Stojana Malbašića uspjeli da preokrenu rezultat i na revanš u grad na Sani će putovati sa dva gola prednosti.

Slobodno se može reći da su Banjalučani zahvaljujući rezervistima stigli do pobjede kojom su se na najbolji način revanširali Prijedorčanima za nedavni poraz u utakmici za bodove – 0:2. Prvi i izjednačujući pogodak u 55. minutu postigao je najbolji pojedinac susreta Dušan Stevandić koji je ušao već u 17. minutu umesto povređenog reprezentativca Fedora Predragovića. Samo tri minuta kasnije “crveno-plavi” su poveli sa 2:1, a gol je postigao takođe rezervista Obren Cvijanović. Konačnih Borac (BL) – Rudar Prijedor 3:1 postavio je Miloš Perović u 75. minutu.

Revanš meč igra se 31. oktobra u Prijedoru.

BORAC – RUDAR 3:1 (0:1)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: Stevandić u 55, Cvijanović u 58. i Perović u 75. minutu za Borac, a R. Rokvić u 9. minutu za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Komljenović, Cvijanović, Kondić (Borac).

BORAC: Krnojelac, Jotanović, Kondić, Savanović (od 46. Cvijanović), Predragović (od 17. Stevandić), Zečević, Kuzmanović, Đurđić, Stjepanović (od 66. Savić), Komljenović (od 86. Trninić), Perović (od 80. Škrbić)

RUDAR: Petrović, Stojnić, Bilbija, Saničanin, Jovičić (od 68. Kukavica), R. Rokvić, Krička, Pekija (od 82. Mijić), Pušac (od 76. S. Rokvić), Adžić, Hodžić