Objavljeno: 11.10.2012. u 16:10

KOZARA – BORAC 0:2

Fudbaleri Borca, branioci trofeja Kupa Republike Srpske, su u osmini finala ovog takmičenja, prema očekivanju, ostvarili pobjedu nad ekipom Kozare rezultatom 2:0. Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu pred oko 500 ljubitelja “najvažnije sporedne stvari na svijetu“.

Već u 5. minutu Stefan Dujaković je zaprijetio volej udarcem, ali je lopta otišla tik iznad prečke. Bila je to najava ozbiljne i disciplinovane igre Banjalučana, koje je na ovom susretu sa klupe predvodio Oliver Jandrić. Terensku inicijativu tokom prvog poluvremena gosti su krunisali u 24. minutu, kada poslije duge akcije Stefan Dujaković iz “srca šesnaesterca“ šalje loptu iza leđa nemoćnog čuvara mreže domaćih Slaviše Stupara. Vrijedi zabilježiti i pokušaj Ognjena Radulovića iz slobodnog udarca u 36. minutu, ali je lopta završila kraj lijeve stative protivničkog gola. U samom finišu ovog dijela izabranici Zorana Pecalja su uspostavili ravnotežu u igri, u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili, a u 43. minutu Žare Pecalj bio je u poziciji i da izjednači, međutim, njegov udarac iskosa sa desne strane zaustavlja Dalibor Kozić i šalje loptu u korner.

U nastavku premijerligaš BiH želio je što prije ovjeriti plasman u četvrtfinale. Prvu u 57. minutu odlično šutira Petar Kunić, ali je Stupar bio sjajan, a dvije minute kasnije snažno šutira Aleksandar Subić, ali lopta odlazi u korner. Uzvratio je u dva navrata na suprotnoj strani Dušan Stojanović, međutim nedostajalo mu je preciznosti. Kazna za propuštene prilike domaćina je stigla u 74. minutu, pošto je najbolji akter meča Subić prihvatio jednu odbijenu loptu i sa ivice šasnaesterca postavio, ispostaviće se na kraju konačan ishod. Kozara se predstavila sjajnim domaćinom, a u znak sjećanja na ovaj lijep fudbalski događaj Radmilo Šipovac, direktor Borca, poklonio joj je na dar loptu i dres Banjalučana u kojem nastupaju na međunarodnoj sceni. Dodajmo na kraju da će fudbaleri Borca u subotu sa početkom u 15.30 časova na Gradskom stadionu u Banjaluci odigrati prijateljski meč sa Hajdukom iz Kule.

Kozara – Borac 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 St. Dujaković (24), 0:2 Subić (74), Stadion: FK Kozara, Donji Orlovci, Gledalaca: 500, Sudija: Zoran Grbić (Prijedor), Žuti kartoni: Railić, Radić (Kozara), Runić (Borac).

KOZARA: Stupar, M. Pecalj, Railić, Popadić, Žabić, Radić, Volaš (od 85. minuta Mihajlović), Ž. Pecalj (od 46. minuta Panić), Stojanović (od 75.minuta Ribić), Dal. Savić, Progomelja.

BORAC: Kozić, A. Radulović, Pavlović, Runić, St. Dujaković (od 70. minuta Kuzmanović), Kunić, Subić, O. Radulović (od 86. minuta Zečević), Đarić, Stojnić.