Objavljeno: 06.05.2017. u 12:14

KUNIĆ I DELIĆ ZA NOVO PRVENSTVENO SLAVLJE

Fudbaleri Borca savladali su na Gradskom stadionu u Derventi, u okviru 26. kola Prve lige Republike Srpske (4. kolo Lige za šampiona), ekipu domaćeg Tekstilca rezultatom 0:2 i uspješno apsolvirali još jednu prepreku na putu povratka u Premijer ligu BiH.

Nakon nepotpune 26. prvenstvene runde, izabranici Vuleta Trivunovića imaju 65 bodova, odnosno 18 više od drugoplasiranog Podrinja, koje će danas gostovati ekipi Rudar Prijedora.

Crveno-plavi su rezultatsku prednost nad Dervenćanima stekli već u sedmom minutu, kada je, nakon centaršuta Aleksandra Kondića, golmana Tekstilca Duška Pećića, koji je, zbog povrede, igru morao da napusti deset minuta kasnije, pa je mjesto među stativama zauzeo iskusni Dejan Plisnić, kojeg je, u 38. minutu meča, matirao Ivan Delić za 0:2 na semaforu.

Isti fudbaler je na startu drugog poluvremena, u 47. minutu, imao priliku da sa bijele tačke povisi prednost Borca nakon što je David Gatarić u kaznenom prostoru faulirao Bojana Puzigaću, ali je iz ove situacije Plisnić izašao kao pobjednik, baš kao i nešto kasnije, kada je dubinskom loptom Miloš Đorđević proigrao Delića koji istu šalje na peterac do Kunića, čiji udarac Plisnić zaustavlja.

TEKSTILAC – BORAC 0:2

strijelci: 0:1 Kunić (7.), 0:2 Delić (38.), gledalaca: 300, sudija: Danijel Pajić (Bijeljina), žuti kartoni: Gatarić (Tekstilac), Kondić, Raspudić (Borac).

TEKSTILAC: Pećić (od 17. minuta Plisnić), Marić, Jolović, Kovač (od 31. minuta Kremenović), Đuričić, Brković (od 55. minuta Đekić), Stijepić, Ćorić, Komlenović, Duspara, Gatarić. Trener: Zoran Dragišić.

BORAC: Avdukić, I. Danilović, Puzigaća, Radoja (od 85. minuta Burazor), Kunić, Radulović, Raspudić, Đorđević (od 79. minuta Zekanović), Delić (od 83. minuta Guzina), V. Danilović, Kondić. Trener: Vule Trivunović.