Objavljeno: 03.03.2018. u 18:30

KUNIĆ POGODIO REMI

petar_kunic_2017

Fudbaleri Borca remizirali su na stadionu Tušanj u Tuzli sa ekipom Slobode rezultatom 1:1 u meču 21. kola BH Telekom Premijer lige BiH.

Do rezultatske prednosti domaći su stigli u 72. minutu golom Anela Husića, koji je udarcem glavom, nakon kornera, matirao golmana Borca Savatovića. Konačan rezultat postavljen je u 85. minutu, kada je dubinsku loptu sa polovine Borca na 20-ak metara od gola Slobode prihvatio napadač našeg tima Petar Kunić i pogodio gornji lijevi ugao crveno-crnog gola.

Samo dva minuta nakon Borčevog gola, Tuzlaci su preko Husića bili u novoj šansi za gol, ali je nakon novog šuta glavom sa samo 5 metara loptu van terena izbacio Savatović.

Borac ovim remijem nije uspio da ostvari plasman u Ligu za prvaka, te će nakon meča protiv Zrinjskog (koji je na programu u srijedu) nastupati u Ligi za opstanak.