Objavljeno: 29.04.2018. u 19:03

KUNIĆEV HET-TRIK ZA POBJEDU I OPSTANAK!

FKB

Fudbaleri Borca savladali su Mladost iz Doboja pored Kaknja 4:2 u meču sedmog kola Lige za opstanak BH Telekom Premijer lige BiH. Ovom pobjedom i današnjim trijumfom GOŠK-a protiv Čelika crveno – plavi su i matematički, tri kola prije kraja obezbjedili opstanak u BH eliti. Bila je ovo prva pobjeda Borca protiv Mladosti ove sezone.

Po ko zna koji put junak u redovima Banjalučana bio je Petar Kunić. Ovaj put dao je tri gola i dogurao do 10 pogodaka u Premijer ligi.

U 14. minutu Borčeva devetka je prvi put zatresla mrežu, a nakon što je Mladost preko Pandže izjednačila u finišu prvog poluvremena, postigao je novi pogodak odmah na početku drugog dijela.

Četiri gola do tog trenutka u Ligi za opstanak postigao je Borac, a sva četiri dao je Kunić.

Mladost je uspjela da pogotkom Lazića u 61 minutu, dođe do novog izjednačenja, a onda je Borac u samo sedam minuta, od 72 do 79. stigao do dva pogotka i zapečatio sudbinu gostiju.

Prvo je Danilović pogodio za 3:2, a onda je Kunić postigao i svoj treći pogodak za ubjedljivu pobjedu 4:2.

– Naša je sreća da Mladost nije imala rezultatski imperativ. Mi smo to u jednom trenutku i iskoristili. Jako je teško kad nemate imperativ, jako teško, a Mladost i ne pripada ovoj ligi. Sve čestitke njima, vidi se da su prava ekipa, sreća pa nisu imali imperativ, bilo bi nam puno teže, ocijenio je trener Borca Darko Vojvodić.

U narednom kolu Borac ide u Vitez na noge istoimenoj ekipi.