Objavljeno: 11.09.2015. u 21:27

KURĆUBIĆ: IDEMO DA SE NADIGRAVAMO

Fudbaleri Borca u jednom od derbija osmog kola Premijer lige BiH u nedjelju od 16:30 časova gostuju na stadionu Koševo aktuelnom šampionu Sarajevu. Izabranici Petra Kurćubića okršaj sa osvajačem titule iz prošle sezone dočekuju bez psihološkog opterećenja i pritiska kakav je vladao prije susreta sa Travnikom koji je odigran u srijedu, dok, sa drgue strane, „ranjeno“ Sarajevo duel sa klubom iz Platonove ulice dočekuje u „tmurnom“ trenutku, nakon jučerašnjeg poraza od Slavije (1:0) i smjene kompletnog stručnog štaba na čelu sa Dženanom Uščuplićem.

U prilog našem timu i ide i činjenica da u nedjeljnom derbiju, zbog tri žuta kartona, neće nastupiti glavna uzdanica tima sa Koševa u napadačkoj liniji Leon Benko.

– Meč sa Sarajevom dočekujemo u dobrom raspoloženju. Sa jedne strane, očekuje nas psihološki lakši meč nego što je to bio slučaj sa Travnikom, gdje prije svega mislim na psihičku pripremu igrača za ovu utakmicu jer je Sarajevo samo po sebi motiv. Sa druge strane, duel sa Sarajevom će sigurno biti fizički teži od prošlog duela i svjesni smo da će u ovoj utakmici biti daleko teže osvojiti bodove nego u nekim drugima, ali to je dodatni motiv mojim igračima da pruže maksimum – rekao je šef stručnog štaba Borca Petar Kurćubić na današnjoj konferenciji za novinare.

Poziciju lijevog beka, umjesto povrijeđenog Zvezdana Đorđilovića, trebalo bi da pokriva jedan od najzaslužnijih prvotimaca za trijumf nad Travnikom Siniša Saničanin, koji je u spomenutom duelu asistirao Ajdinu Redžiću za izjednačujući gol, a zatim i postigao pobjedonosni pogodak nakon kornera koji je izveo Toni Jović.

– Duel sa Sarajevom nas očekuje nakon utakmice sa Travnikom, u kojoj smo uspjeli da preokrenemo rezultat i od 0:1 u 15. minutu stignemo do 2:1 do odlaska na odmor, što govori da smo mentalno jaka ekipa. Poštujemo igrače Sarajeva, ali ih se ne bojimo, borićemo se, pa ćemo vidjeti poslije utakmice za koji rezultat će to biti dovoljno – rekao je Saničanin.

Dodajmo i da je u nedjeljnoj utakmici upitan nastup Elvira Koljića, koji je u 69. minutu meča sa Travnikom zamijenjen, pa će najkasnije sutra biti poznato da li će napadač Borca moći da pomogne saigračima u derbiju.

U Kupu RS protiv mrkonjićke Slobode

Danas su u prostorijama FS RS žrijebom određeni parovi šesnaestine finala Kupa Republike Srpske. Borac, petostruki osvajač trofeja u ovom takmičenju, na startu će gostovati u Mrkonjić Gradu ekipi Slobode. Ovaj meč igra se u utorak (15. septembar) sa početkom u 16 časova. Ukoliko pobjednik ne bude bio poznat nakon 90 minuta, pristupiće se izvođenju jedanaesteraca.

Takođe, u utorak će fudbaleri Borca saznati i ime prvog rivala u Kupu BiH, u kojem su prošle sezone stigli do polufinala, u kojem su kasnije eliminisani od Širokog Brijega.