Objavljeno: 06.09.2012. u 20:35

LAKTAŠI I ČAPLJINA RIVALI

U prostorijama Fudbalskog saveza Republike Srpske danas je obavljen žrijeb parova šesnaestine finala Kupa RS. Banjalučki Borac, koji brani trofej, gostovaće u Laktašima gdje će odmjeriti snage sa istoimenim domaćinom.

Nekadašnji premijerligaš je danas član 2. lige Republike Srpske, a utakmica se igra naredne srijede (12. septembar) sa početkom u 16 časova i 30 minuta. U Borcu su zadovoljni žrijebom i sa nestrpljenjem čekaju ovaj susret, ali isto tako respektuju rivala sa kojim imaju korektne odnose.

U hotelu Park u Vogošći kuglice su odlučile da Borac takođe gostuje. Protivnik crveno – plavima u šesnaestini finala Kupa BiH je ekipa Čapljine, koja se takmiči u 1. ligi Federacije BiH. Igra se jedna utakmica, a termin je 19. septembar u 16.00 časova.

Dodajmo ovome da su fudbaleri Borca, koji su imali manju minutažu u prvih pet kola Premijer lige pojačani sa nekolicinom juniora, odigrali prijateljski meč sa ekipom Tekstilca u Derventi. Završilo je 1:1, a gol za Borac postigao je Ognjen Radulović. Pauzu u prvenstvu Banjalučani će iskoristiti tako što će u subotu odigrati kontrolni meč sa Hajdukom iz Kule. Utakmica protiv srbijanskog superligaša se igra na stadionu u Crvenki.