Objavljeno: 05.11.2012. u 19:02

LEOTAR – BORAC 2:0

Stadion “Police” i dalje ostaje neosvojiva tvrđava za banjalučki Borac, jer su “crveno-plavi” još jednom poraženi u prvenstvenom duelu. Ovoga puta u okviru 12. kola BH Telekom Premijer lige rezultatom 2:0

U Trebinju je viđena dobra utakmica, sa mnogo oštrih duela, mnogo trčanja, tako da je duel starih rivala opravdao epitet derbija. Leotar je bio dominantan u prvom dijelu, dok su Banjalučani u nastavku uspjeli uspostaviti terensku ravnotežu, ali ne i zatresti mrežu vrlo dobrog Milenkovića.

Prvu šansu na utakmici je imao Borac u drugom minutu. Vedran Kantar je po desnoj strani prodro, odlično centrirao, a šut Mladena Žižovića sa druge stative Boško Milenković je zaustavio požrtvovanom intervencijom. U nastavku je Leotar dominirao, ali je Asmir Avdukić bio nesavladiv. Branio je šuteve Aleksandra Vasiljevića u dva navrata, Radivojevića i Jankovića. U 41. minutu Filipović je pokušao iz daljine, ali se golman Banjalučana nije dao iznenaditi.

U drugom poluvremenu Leotar je nastavio sa napadima, a Borac se tek probudio u samom finišu, kada je već bilo kasno za nešto više. Na samom startu neprecizni su bili Srđan Andrić i Gojko Cimirot, potom u dva navrata Radivojević. Pobjednik je riješen u posljednjih 20 minuta utakmice. Janković je izveo korner sa desne strane, Filipović je prebacio loptu na drugu stativu, a Borko Novaković glavom poslao u mrežu. Četiri minuta kasnije Srđan Grahovac je dobro šutirao, ali je Milenković bio na mjestu. U 86. minutu Borac je propustio najbolju šansu na utakmici. Gosti su izveli korner sa lijeve strane, lopta je prošla kroz peterac do Nikole Vasiljevića, koji je topovski šutirao, a Milenković grudima zaustavio njegov šut na samoj gol liniji. U samoj završnici meča domaćin je potvrdio pobjedu. Radivojević je sjajno dao loptu za Jankovića, koji je lako pretrčao Milana Stupara. Njegov šut odbranio je Avdukić, a na loptu je natrčao Filipović i poslao na pravo mjesto.

– Ostvarili smo veliku pobjedu protiv starog rivala. Odigrali smo dobru utakmicu i prekinuli krizu rezultata, koju nije pratila kriza igre. Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija, ali i Borac je na 0:0 i na 1:0 imao dvije odlične prilike, pa je utakmica mogla da krene u drugom smjeru – naglasio je trener Trebinjaca Vladimir Gaćinović.

– Smatram da smo u drugom poluvremenu bili bolja ekipa, imali dominaciju i stvarali šanse, međutim dugo vučemo problem realizacije. Takođe, u odbrani imamo problem sa prekidima, što je Leotar kaznio kod prvog gola. Kada se sve sabere Leotar je ipak zasluženo pobijedio, ali mislim da je 1:0 realniji rezultat. Nadam se da će nam ova utakmica biti velika škola pred utakmice koje nas čekaju, gdje želimo da osvojimo što više bodova, kako bi polusezonu završili u vrhu – istakao je Starčević.

Strijelci: 1:0 Novaković u 71, 2:0 Filipović u 90. minutu. Stadion: “Police” u Trebinju. Gledalaca: 600. Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo).

Žuti kartoni: Andrić, Filipović, Novaković, M. Cimirot (Leotar), Vasiljević, Dugić, Teinović (Borac).

LEOTAR: Milenković, M. Cimirot (od 79. minuta Ponjević), Andrić, Šaraba, Radivojević, Janković, Vasiljević, Novaković (od 90. minuta Milović), Filipović, G. Cimirot, Marinković (od 86. minuta Goločevac)

BORAC: Avdukić, Vasiljević, Bašić, Stupar, Teinović, Žižović (od 75. minuta Kunić), Grahovac, Stokić (od 56. minuta Dugić), Raspudić, Kantar (od 80. minuta Subić), Krunić