Objavljeno: 25.11.2010. u 20:06

LEOTAR – BORAC 2:1

Fudbaleri Borca poslije 13 utakmica u nizu bez poraza, poraženi su u  Trebinju kod Leotara 1:2. Izabranici trenera Vlade Jagodića prvi put su napustili teren pognute glave u prvenstvenim okršajima otkada je ovaj mladi stručnjak preuzeo tim.

Iz nezanimljivog prvog poluvremena, u kojem se igra uglavnom odvijala na sredini terena, izdvajamo nekoliko poluprilika, od toga tri za Leotar, a dvije za banjalučki tim. U 17. minutu pokušao je Rajović šutem sa 25 metara, ali lopta odlazi pored gola. Tri minuta kasnije pokušao je Mandić, nakon čijeg šuta lopta odlazi preko gola, da bi pet minuta nakon tog pokušaja Radović plasira loptu pred stative. Borac je u 22. minutu pokušao preko Maletića i to iz slobodnog udarca da ugrozi gol domaćina, ali je golman Milenković bio na mjestu. U 35. minutu slobodan udarac izveo je Puzigaća, najviši u skoku pred golom Trebinjaca bio je Ćorić, ali veće opasnosti po Milenkovićev gol nije bilo.

Izjednačena borba vodila se sve do 62. minuta, kada je Borac došao u vođstvo. Nakon jednog centaršuta Puzigaće pred gol Leotara, u šesnaestercu domaćeg tima Todorović je načinio prekršaj nad Trivunovićem, što je glavni sudija Predrag Stankić iz Bijeljine okarakterisao kao faul za najstrožu kaznu, a siguran sa 11 metara bio je Milan Srećo, koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena umjesto Borislava Mikića.

Za prvi poraz Borca na gostovanjima ove sezone pobrinuo se  napadač Leotara Nenad Stojanović, koji sa dva pogotoka donosi pobjedu svom timu. Prvo je u 80. minutu, nakon jedne akcije po lijevoj strani i asistencije Rajovića, Stojanović matirao Avdukića, da bi samo tri minuta kasnije, nakon što je jedan od igrača Borca igrao rukom, pogodio sa bijele tačke za konačnih 2:1.

Strateg Banjalučana Vlado Jagodić je poslije meča u Trebinju istakao:

– Prvo poluvrijeme smo igrali ispod svih očekivanja. Potrošili smo prvih 45 minuta na igru bez igre i normalno to je uzelo danak u posljednjim minutama. Krivo mi je, ovo je moj prvi poraz otkad sam preuzeo Borac. Međutim smatram da je ovo pobjeda na silu, nije to nekom izrađenom igrom, nije to proizvod nekakve osmišljene igre. Mi svoje prilike nismo ni napravili, a ono što smo imali to smo lako propustili. Mislim da je možda najrealniji rezultat bio neriješen, ali desilo se da smo primili dva gola na zatvaranju utakmice.