Objavljeno: 15.07.2010. u 23:40

LOZANA – BORAC 1:0

U prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su od ekipe Lozane rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka za švajcarskog drugoligaša bio je Silvio u 19. minutu susreta.

Na samom startu utakmice domaćini su dominirali terenom i imali više loptu u svom posjedu, međutim, izglednijih prilika za postizanje pogotka nije bilo, sve do 19. minuta, kada je Silvio doveo Švajcarce u vođstvo. Naime, nakon centaršuta sa lijeve strane, Brazilac se najbolje snašao u šesnaestercu Borca i matirao Avdukića.

Od tog trenutka Borac je zaigrao nešto angažovanije, a zahvaljujući takvoj igri, izabranici Zorana Marića su mogli i do izjednačenja i to u 35. minutu. Vukelja je izašao sam pred Favra, međutim, golman domaćih je bio uspješniji. U nastavku akcije napadač Borca je ponovo došao do lopte i uposlio Mikića, ali je prečka bila saveznik domaćina.

U nastavku meča stvoreno je nekoliko prilika i na jednoj i na drugoj strani, a vrijedi izdvojiti pokušaj Roua u 60. minutu te dvije prilike Borca i to preko Žarića i Raspudića, ali promjene rezultata nije bilo, tako da je Lozana slavila minimanu pobjedu i stekla kakvu-takvu prednost pred revanš u Banjaluci 22. jula.

LOZANA – BORAC 1:0 (1:0)

strijelac: Silvio (19.),
stadion: “Olympique de la Pontaise”,