Objavljeno: 20.02.2016. u 17:34

MALETIĆ I MARJANOVIĆ ZA TRIJUMF NAD TEKSTILCEM

Fudbaleri Borca savladali su danas na Gradskom stadionu, u generalnoj probi pred početak proljećnog dijela Premijer lige BiH, ekipu Tekstilca iz Dervente, člana Prve lige Republike Srpske, rezultatom 2:0, a mrežu golmana gostiju i bivšeg čuvara mreže Borca Dejana Plisnića pogađali su Darko Maletić u 43. i Lazar Marjanović u 83. minutu.

Borac je bio bolji rival, posebno u prvom poluvremenu, kontrolisao posjed lopte i prijetio po bokovima i iz prekida. Solidna partija krunisana je u 43. minutu, kada je Raspudić prošao po lijevoj strani i uputio centaršut na 16 metara, gdje je pronašao još jednog povratnika u naš tim Maletića koji sjajnim udarcem pogađa suprotni ugao Plisnićevog gola.

Na prvu pravu šansu u nastavku čekalo se do 67. minuta, kada je ponovo Maletić u prvom planu, ali ovog puta Plisnić izbacuje loptu u korner nakon šuta sa desne strane. Samo pet minuta kasnije u prilici je Stefan Savić, koji je neposredno prije toga u igru ušao umjesto Tonija Jovića, ali jako loše šutira, pa je lopta lak plijen za iskusnog golmana Tekstilca.

U 83. minutu postavljen je konačan rezultat: puleni Bojana Magazina izgubili su loptu na sredini terena, do koje je stigao Marjanović, nakon solo-akcije se oslobodio čuvara, štopera gostiju Dragana Jolovića, i lako matirao Plisnića. Do kraja susreta naš tim je zaprijetio preko Savića i to  88. minutu: Bečelić je centrirao sa desne strane, Savić na ivici kaznenog prostora prihvatio loptu ali ista odlazi nekoliko centimetara pored desne stative gostujućeg gola.

Proljećni dio Premijer lige za naš tim se nastavlja 27. februara, kada će na Gradskom stadionu od 17 časova gostovati tuzlanska Sloboda, lider šampionata.

BORAC – TEKSTILAC 2:0

strijelci: 1:0 Maletić (43.), 2:0 Marjanović (83.), stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Milan Docić (Banjaluka).

BORAC: Ružić, Bečelić, Đokić, Vidović, Raspudić, Radinović, Kiso, Maletić, Milosavljev, Jović, Đilas. Još su igrali: Rajović, Prljević, Popović, Ristovski, Redžić, Dujković, Škorić, Predragović, Savić, Marjanović. Trener: Aleksandar Janjić.

TEKSTILAC: Plisnić, Ristović, Jolović, Ćorić, Marić, Đuričić, Komlenović, Đukić, Duspara, Susaković, Guzina. Još su igrali: Prljeta, Simić, Gatarić, Malkić, Vukadinović, Vujičić. Trener: Bojan Magazin.