Objavljeno: 22.10.2015. u 12:19

MINIMALAC PRED REVANŠ

Fudbaleri banjalučkog Borca prekinuli su niz poraza u zvaničnim utakmicama zabilježivši juče minimalnu pobjedu (1:0) nad članom Prve lige FBiH Bratstvom iz Gračanice u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH. Jedini gol na utakmici, jedan od najljepiših koji su viđeni na Gradskom stadionu u posljednje vrijeme, 18 minuta prije kraja postigao je Fedor Predragović, kada je primio loptu iskosa na desnoj strani, napravio 2-3 koraka, silovito šutirao i pogodio suprotni ugao gola gostiju, koji su u prvom poluvremenu opasno prijetili preko Mehanovića, Jaganjca i Huseinbašića.

U nastavku su dvije šanse za Borac, u 62. i 65 minutu, propustili Koljić i Paštar, međutim, samo nekoliko minuta kasnije, tačku na meč stavio je već spomenuti Predragović.

Revanš utakmica igra se u Gračanici 4. novembra, a u subotu (24. oktobar) će Borčevi fudbalei u derbiju 13. kola ugostiti sastav Širokog Brijega. Utakmica počinje u 17 časova.

BORAC – BRATSTVO 1:0

strijelci: 1:0 Predragović (72.), stadion: Gradski, gledalaca: 300, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Radinović (Borac), Kahrimanović (Bratstvo).

BORAC: B. Jović, Vidović, Savanović (od 62. minuta Bečelić), Ilić, Predragović, Stojanović, Jakupović (od 46. minuta Koljić), Radinović, Runić, Paštar, Marjanović (od 46. minuta T. Jović). Trener: Petar Kurćubić.

BRATSTVO: Šabić, Pantić, Salkić, Kahrimanović, Omić, Šuša, Jaganjac (od 89. minuta Kadić), Ikanović (od 67. minuta Salihbašić), Husejnović (od 32. minuta Delić), Mehanović, Huseinbašić. Trener: Irfan Džindić.