Objavljeno: 03.04.2016. u 0:44

MINIMALAN PORAZ U VELIKOM DERBIJU

Fudbaleri Borca poraženi su na Gradskom stadionu od ekipe Sarajeva rezultatom 0:1 u derbiju 23. kola Premijer lige BiH, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je defanzivac tima sa Koševa Tomislav Barbarić u 43. minutu nakon kornera sa desne strane.

Sredojevićevi izabranici nisu razočarali igrom, štaviše aplauz koji je sa posljednjim sudijskim zviždukom dopirao od 5500 navijača sa istočne i zapadne tribine rekao je dovoljno. Crveno-plavi su do primljenog gola preko najboljeg strijelca u dosadašnjem toku sezonu Tonija Jovića propustili dvije stopostotne šanse: prvo se u 28. minutu nakon Jovićevog šuta lopti na putu ka mreži Bojana Pavlovića ispriječila stativa, da bi deset minuta kasnije napadač Borca ponovo bio u šansu da matira čuvara mreže gostiju, koji je krajnjim naporom izbacio loptu u polje.

U 40. minutu golman Borca Branislav Ružić izašao je kao pobjednik iz duela sa Harisom Duljevićem, koji je izašao sam ispred Borčeve „jedinice“, koji je sačuvao svoj gol i za to nagrađen gromoglasnim aplauzom. Ipak, četiri minuta kasnije, gosti su stekli rezultatsku prednost: spomenuti Duljević je izveo korner sa desne strane, a odbrani Borca pobjegao Barbarić za 0:1 na semaforu.

Na startu drugog poluvremena u Borcu su u igru ušli Fedor Predragović i Armando Mance umjesto Vladana Milosavljeva i Lazara Marjanovića. Upravo je prvi navedeni imao prvu priliku u drugom poluvremenu, ali je šutirao pored gola. U 71. minutu Sarajevo propušta stopostotnu priliku da udvostruči prednost: Okić je centrirao, a odbrana Borca izblokirala u posljednji čas pokušaj Edina Rustemovića.

10 minuta kasnije došlo je do fizičkog obračuna igrača obje ekipe nakon sporne odluke glavnog sudije Elvisa Mujića da prekine kontranapad Borca dopustivši prethodno Sarajlijama da organizuju napad u momentu dok je jedan od fudbalera gostiju ležao povrijeđen na terenu, a epilog svega, nakon prekida od 4-5 minuta, bili su direktni crveni kartoni Barbariću i Predragoviću, te drugi žuti karton Radinoviću, tako da je Borac kraj utakmice dočekao sa 9 igrača na terenu.

U 88. minutu dosuđen je indirekt za Borac, šutirao je Mance, ali je odbrana gostiju izblokirala njegov pokušaj, da bi na samom startu sudijske nadoknade od osam minuta Jović centrirao sa desne strane, Mance sjajno skočio u kaznenom prostoru i šutirao glavom, ali je Pavlović loptu zaustavio na gol-liniji. Posljednju šansu imao je Jović u 5. minutu sudijske nadoknade, kada je šutirao iz slobodnog udarca, a Pavlović loptu izbacio u korner.

Nakon nepotpunog 23. kola Borac se i dalje nalazi na 11. mjestu sa 25 bodova, s tim što dva direktna konkurenta za opstanak Slavija i Mladost DK tek treba da odigraju svoje mečeve ove runde protiv Zrinjskog u Istočnom Sarajevu i Širokog Brijega u Kaknju.

BORAC  – SARAJEVO 0:1

strijelci: 0:1 Barbarić (43.), stadion: Gradski, gledalaca: 5500, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Milosavljev, Radinović, Ristovski, Ružić (Borac), Okić, Mihojević, Pavlović, Kalasi (Sarajevo), crveni kartoni: Radinović i Predragović (83. minut, Borac), Barbarić (83. minut, Sarajevo).

BORAC: Ružić, Redžić (od 58. minuta Radinović), Popović, Milosavljev (od 46. minuta Mance), Kiso, Ristovski, Jović, Raspudić, Bečelić, Maletić, Marjanović (od 46. minuta Predragović). Trener: Borče Sredojević.

SARAJEVO: Pavlović, Kadušić (od 77. minuta Kalasi), Rustemović, Kovačević, Duljević, Okić, Kramar, Mihojević (od 85. minuta Bekić), Benko, Barbarić, Radovac (od 73. minuta Berberović) . Trener: Alir Hurtić.