Objavljeno: 25.09.2016. u 11:54

NAKON PREOKRETA DO NOVE POBJEDE

Fudbaleri Borca zabilježili su sinoć petu pobjedu u tekućoj sezoni Prve lige Republike Srpske savladavši imenjaka iz Šamca rezultatom 2:1 u utakmici osmog kola. Zahvaljujući novom trijumfu, crveno-plavi su se učvrstili na liderskoj poziciji, iskoristivši poraz prvog pratioca, zvorničke Drine, u Istočnom Sarajevu (1:0), te podjelu bodova Kozare i Rudara (0:0), pa klub iz Platonove ulice ima tri boda više u odnosu na Zvorničane i Prijedorčane.

Prvi gol na utakmici viđen je u 59. minutu, kada je Asmira Avdukića matirao Armin Sinanović. Samo sedam minuta kasnije, nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru, izjednačio je Armando Mance debitantskim golom u sezoni, dok je samo tri minuta kasnije Ivan Delić, svojim šestim golom u takmičenju, postavio konačan rezultat.

U narednom kolu, koje je zakazano za 1. oktobar, Borac će u Foči gostovati ekipi Sutjeske.