Objavljeno: 22.10.2016. u 17:47

”NULA” SLAVIJE I BORCA

Fudbaleri Borca upisali su danas četvrti neriješen ishod u Prvoj ligi Republike Srpske podijelivši bodove sa timom Slavije rezultatom 0:0, čime su zadržali tri boda prednosti u odnosu na Rudar Prijedor, koji je danas remizirao rezultatom 1:1 sa Tekstilcem.

U prvih 15 minuta Borac je dva puta zaprijetio golu Slavije preko Ivana Trifkovića, a u 39. minutu je zbog ofsajd pozicije poništen gol Siniše Radoje. Slavija je u prvih 45 minuta samo jednom zaprijetila i to u ranoj fazi meča, odnosno u 9. minutu, kada je nakon greške Borisava Erića, Nikola Bjeloš pogodio stativu.

U završnici meča Borac je propustio da realizuje dvije stopostotne šanse: prvu, u 79. minutu, nije iskoristio Delić, kada je iz slobodnog udarca pogodio prečku, nakon čega se lopta odbila na gol-liniju, a potom u 90. minutu i Radoja, koji poslije kornera šutira pravo u Trifkovića.

U narednom kolu Borac će u Gradišci gostovati Kozari.

SLAVIJA – BORAC 0:0

stadion: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 600, sudija: Danijel Pajić (Bijeljina), žuti kartoni: Bjeloš, Lalović, Milenković (Slavija), Kiso, Danilović, Kondić (Borac).

SLAVIJA: Trifković, Lalović, Đorđević (od 90. Asentić), Bjeloš, Zečević, Čvoro, Stojanović (od 71. Popovac), Hasković, Milenković, Pušara (od 37. M. Marković), Bošković. Trener: Milomir Odović.

BORAC: Avdukić, Vejnović, Radoja, Mance (od 56. Antić), Kiso, Erić, Dujković (od 78. Danilović), Raspudić, Delić, Zekanović (od 86. Kukić), Kondić. Trener: Vule Trivunović.