ОЛИМПИК – БОРАЦ 1:1

Дерби 24. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ одиграли су данас Олимпик и Борац. Био је то директни окршај за трећу позицију, а оба тима су у овај меч ушли у најјачем саставу.

Сусрет су сјајно отворили гостујући играчи и повели већ у четвртој минути. Сјајно је Малетић прихватио лопту на десној страни, додао до Кантара који убацује лопту на пет метара од гола Олимпика, а у гужви се најбоље сналази Јоцо Стокић који погађа за 0:1. Након поготка ништа значајније се није дешавало, изузев неколико полуприлика.

У 30. минути корнер изводи Иветић, а у шеснестерцу Борца највиши је био Видовић који шаље лопту поред гола. Нешто касније Граховац асистира према Билибији, чији ударац зауставља Хамзић.

У наставку гости крећу још офанзивније и већ у 50. минути сјајна прилика за Кантара, који је могао ријешити све дилеме око побједника, али шутира поред гола. Домаћи затим успијевају успоставити теренску инцијативу и долазе до изједначења у 63. минути. Бојан Регоје је шутирао са велике удаљености, лопта се одбија до Махира Карића који са десетак метара матира Марчетића. Био је то његов четврти погодак ове сезоне.

Уласком Ђелмића Олимпик је био агресивнији и управо је овај играч креирао шансу за Карића чији ударац одлази поред десне стативе голмана Марчетића.

Борац је овим ремијем задржао трећу позицију са 43 бода, док је Олимпик четврти са два бода мање. Ова два тима ће до краја сезоне водити жестоку битку за трећу позицију која води у квалификације за Лигу Европе наредне сезоне.

Шеф струке Великана из Платонове Слободан Старчевић је изразио жаљење што његов тим при резултату 0:1 није успио да реализује барем једну од неколико солидних прилика.

Добро смо ушли у утакмицу, постигли погодак и контролисали игру у првом дијелу. Стокић је имао једну добру шансу, али није успио да је реализује. Одлучио се на шут, иако смо у нападу били „четири на три“. Још бољу прилику имао је Ведран Кантар и да смо ту дали гол, бодови нам не би измакли На крају, догодила се подјела бодова, али морам да признам да још жалим за изгубљена два бода иако имамо предност испред Олимпика –  рекао је Старчевић.

ОЛИМПИК – БОРАЦ  1:1

Стадион „Отока“ у Сарајеву.

Гледалаца: 500.

Судија: Параџик (Љубушки).

Стријелци: Карић у 63. минути за Олимпик, Стокић у 4. минути за Борац.

Жути картони: Мухаремовић, Маркић (Олимпик), Зељковић (Борац)

Стријелци: Карић у 63. минути за Олимпик, Стокић у 4. минути за Борац. Жути картони: Мухаремовић, Маркић (Олимпик), Зељковић (Борац)

Олимпик: Хамзић, Маркић, Регоје, Дуљевић, Дурак (од 69. минуте Мишић), Башић, Мухаремовић, Карић, Иветић, Видовић, Смајић (од 46. минуте Ђелмић)

Борац: Марчетић, Зељковић, Распудић, Тривуновић, Васиљевић (од 65. минуте Жарић), Грујић (од 65. минуте Теиновић), Граховац, Кантар, Малетић, Билбија (од 75. минуте Рашчић).