Objavljeno: 25.04.2013. u 13:22

OLIMPIK – BORAC 1:1

Derbi 24. kola BH Telekom Premijer lige BiH odigrali su danas Olimpik i Borac. Bio je to direktni okršaj za treću poziciju, a oba tima su u ovaj meč ušli u najjačem sastavu.

Susret su sjajno otvorili gostujući igrači i poveli već u četvrtoj minuti. Sjajno je Maletić prihvatio loptu na desnoj strani, dodao do Kantara koji ubacuje loptu na pet metara od gola Olimpika, a u gužvi se najbolje snalazi Joco Stokić koji pogađa za 0:1. Nakon pogotka ništa značajnije se nije dešavalo, izuzev nekoliko poluprilika.

U 30. minuti korner izvodi Ivetić, a u šesnestercu Borca najviši je bio Vidović koji šalje loptu pored gola. Nešto kasnije Grahovac asistira prema Bilibiji, čiji udarac zaustavlja Hamzić.

U nastavku gosti kreću još ofanzivnije i već u 50. minuti sjajna prilika za Kantara, koji je mogao riješiti sve dileme oko pobjednika, ali šutira pored gola. Domaći zatim uspijevaju uspostaviti terensku incijativu i dolaze do izjednačenja u 63. minuti. Bojan Regoje je šutirao sa velike udaljenosti, lopta se odbija do Mahira Karića koji sa desetak metara matira Marčetića. Bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone.

Ulaskom Đelmića Olimpik je bio agresivniji i upravo je ovaj igrač kreirao šansu za Karića čiji udarac odlazi pored desne stative golmana Marčetića.

Borac je ovim remijem zadržao treću poziciju sa 43 boda, dok je Olimpik četvrti sa dva boda manje. Ova dva tima će do kraja sezone voditi žestoku bitku za treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope naredne sezone.

Šef struke Velikana iz Platonove Slobodan Starčević je izrazio žaljenje što njegov tim pri rezultatu 0:1 nije uspio da realizuje barem jednu od nekoliko solidnih prilika.

Dobro smo ušli u utakmicu, postigli pogodak i kontrolisali igru u prvom dijelu. Stokić je imao jednu dobru šansu, ali nije uspio da je realizuje. Odlučio se na šut, iako smo u napadu bili „četiri na tri“. Još bolju priliku imao je Vedran Kantar i da smo tu dali gol, bodovi nam ne bi izmakli Na kraju, dogodila se podjela bodova, ali moram da priznam da još žalim za izgubljena dva boda iako imamo prednost ispred Olimpika –  rekao je Starčević.

OLIMPIK – BORAC  1:1

Stadion „Otoka“ u Sarajevu.

Gledalaca: 500.

Sudija: Paradžik (Ljubuški).

Strijelci: Karić u 63. minuti za Olimpik, Stokić u 4. minuti za Borac.

Žuti kartoni: Muharemović, Markić (Olimpik), Zeljković (Borac)

Strijelci: Karić u 63. minuti za Olimpik, Stokić u 4. minuti za Borac. Žuti kartoni: Muharemović, Markić (Olimpik), Zeljković (Borac)

Olimpik: Hamzić, Markić, Regoje, Duljević, Durak (od 69. minute Mišić), Bašić, Muharemović, Karić, Ivetić, Vidović, Smajić (od 46. minute Đelmić)

Borac: Marčetić, Zeljković, Raspudić, Trivunović, Vasiljević (od 65. minute Žarić), Grujić (od 65. minute Teinović), Grahovac, Kantar, Maletić, Bilbija (od 75. minute Raščić).