Objavljeno: 07.05.2016. u 19:04

POBJEDA U BIJELJINI, DVIJE KOMBINACIJE ZA OPSTANAK

Fudbaleri Borca savladali su danas u Bijeljini ekipu Radnika rezultatom 0:2 u okviru pretposljednjeg kola i u 30. prvenstvenoj rundi sami odlučuju o svojoj sudbini kada je u pitanju opstanak u elitnom rangu bh. fudbala. Strijelci za naš tim danas su bili Milosavljev u 17. i Redžić u 50. minutu, pa je Borac na taj način stigao do četvrte gostujuće pobjede u tekućoj sezoni.

U današnjim utakmicama Vitez je savladao Slaviju rezultatom 2:0, dok je Olimpik rezultatom 1:0 savladao tim Travnika, pa se pred posljednjih 90 minuta Vitez nalazi na 9. mjestu sa 38 bodova, Olimpik je deseti sa 37, Borac 11. sa 26, a Slavija 12. sa 34 boda.

Postoje dvije mogućnosti po kojima Borac može da izbori opstanak u Premijer ligi; naime, ukoliko crveno-plavi savladaju Vitez sa 1:0 ili najmanje dva gola prednosti, sigurno će i naredne sezone igrati u Premijer ligi. Ukoliko bi, pak, Borac minimalnim rezultatom savladao Vitežane i to sa postignutim golom Viteza, Vitez bi bio u prednosti zbog boljeg međusobnog omjera, ali bi tada Borac morao čekati ishod utakmice na Koševu, gdje Sarajevo dočekuje sastav Olimpika i gdje u tom slučaju tim sa Otoke ne bi smio da savlada bordo ekipu kojoj nakon poraza u Tuzli (4:0) i remija Željezničara i Rudara (1:1) visi plasman u Evropu jer se kolo prije kraja Sarajevo nalazi na četvrtom mjestu sa 57 bodova, dok Željezničar ima 54 i bolji skor u međusobnim duelima (pobjede u oba sarajevska derbija).