Objavljeno: 12.04.2015. u 13:15

PODJELA BODOVA NA ”PECARI”

Fudbaleri Borca nastavili su niz bez poraza u 2015. godini kada su u pitanju utakmice na gostujućim terenima. Nakon kup-trijumfa (1:2) i neriješenog ishoda (0:0) sa Sarajevom, podjele bodova na Bilinom polju sa Čelikom (1:1), “crveno-plavi” su odigrali meč bez golova sa Širokim Brijegom i tako napravili dobru uvertiru pred prvu utakmicu polufinala Kupa BiH sa istim rivalom u srijedu na Gradskom stadionu (19:30 časova).

Borac je tako postao tek drugi klub u tekućoj sezoni koji je uspio da ostane neporažen na prvenstvenim susretima na Pecari. Prethodno je to pošlo za rukom samo sarajevskom Željezničaru i to u 17. kolu, kada je takođe meč završen rezultatom 0:0.

U meču sa Širokim Brijegom šef stručnog štaba Vlado Jagodić nije mogao da računa na usluge Borislava Pilipovića zbog tri žuta kartona, dok su roviti Srđan Bečelić i Aleksandar Subić ostali na klupi. Tako je Jagodić bio primoran da pojedine fudbalere stavi na njima neprirodne pozicije, pa je zadnji vezni Uglješa Radinović zaigrao na poziciji desnog, a štoper Ivan Kostić na lijevog beka. Ispred je igrao Vladan Grujić, u veznom redu Miloš Žeravica i Ajdin Redžić, a iza napadačkog dvojca Joco Stokić – Toni Jović zaigrao je Fedor Predragović. Utakmicu su na bekovskim pozicijama završili Stefan Dujaković (zamijenio Marka Jevtića) i Mihajlo Savanović (zamijenio Vladana Grujića).

Tim Slavena Muse dominirao je u prvih 35 minuta, stvorio nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, ali, interesantno, bez šuta u okvir gola koji je čuvao Asmir Avdukić. Prvu šansu za gol Širokobriježani su stvorili već u 4. minutu: izveden je korner sa lijeve strane, a malo je nedostajalo da Nebojša Runić glavom postigne autogol. Ipak, Avdukić je bio priseban i loptu je izbacio u novi korner.

U 14. minutu Goran Zakarić centrira sa lijeve strane, lopta je zakačila Runića, prošla pored Jevtić, a na suprotnoj strani nije uspio da je zahvati Ćorić, pa je lopta otišla u korner. Odmah potom, nakon izvedenog udarca iz ugla, Zakarić je prevario Kostića, uposlio Ćorića, koji je uspio da se oslobodi Jevtića, ali njegov šut završava visoko preko gola.

Između spomenutih šansi za domaće odličnu priliku za Borac propustio je Toni Jović: Džidić je izgubio loptu na sredini terena, Jović povukao naprijed, našao se oči u oči sa golmanom Soldom, koji krajnjim naporom izbacuje loptu u korner nakon Jovićevog šuta.

Posljednjih deset minuta pripalo je Borčevim fudbalerima, koji su tri puta zaprijetili golu Širokog Brijega. Prvo je na isteku 38. minuta Jović uposlio Stokića, čiji je šut odbrana domaćih izblokirala, a odbijenu loptu glavom nije uspio da zahvati Fedor Predragović. U 40. minutu Miloš Žeravica iskosa sa desne strane, sa 17 metara, šutirao je preko gola, da bi na isteku 44. minuta Borac zatresao mrežu Solda preko Stokića, ali je gol poništen zbog ofsajda. Jović je na desnoj strani izbacio Radinovića, koji je odlično centirao u sredinu, loptu je prihvatio Stokić, matirao Solda, ali je pomoćnik Edina Jakupovića poništio gol zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Joco Stokić.

U drugih 45 minuta izabranici Slavena Muse krenuli su na sve ili ništa, a posebno se to odnosi na period od 70. minuta pa do posljednjeg sekunda, kada su čak šest puta zaprijetili Asmiru Avdukiću.

Ipak, prvu kakvu-takvu šansu u nastavku stvorio je Borac i to preko Stokića u 47. minutu. Predragović je fauliran na 25 metara od gola, dosuđen je slobodan udarac, ali je Stokić šutirao preko gola. U 55. minutu Marković je centrirao sa lijeve strane prema Vagneru, Brazilac u redovima Širokog iz teške pozicije šutirao glavom, lopta je pogodila prečku, da bi u nastavku akcije Jevtić i Žeravica izblokirali pokušaje Kožulja i Landeke.

Šansi za gol nije bilo sve do 70. minuta, kada kreće potpuna ofanziva domaćeg sastava. Landeka je šutirao sa 20 metara pored stative Avdukićevog gola, da bi pet minuta kasnije Ćorluka centrirao sa desne strane, ali Zakarić ne uspijeva glavom da zahvati loptu na željeni način.

U 80. minutu najiskusniji fudbaler domaćih Boris Pandža je izblokiran, Kostić je privremeno otklonio opasnost, da bi Pandža iz drugog pokušaja šutirao pored gola. U 87. minutu Barišić je sa lijeve stative spustio loptu na 8 metara za Ivankovića koji šutira preko prečke. Na isteku 87. minuta Marković je centrirao na desnu stranu ka Ćorluki, koji šutira glavom, ali direktno u dobro postavljenog Avdukića.

Posljednju, ujedno i najbolju priliku na utakmici, Široki Brijeg je propustio u prvom minutu sudijske nadoknade: Barišić je prošao po lijevoj strani, uputio prizeman centaršut ka Ćorluki, koji sa 5 metara iz izgledne pozicije šutira preko gola.

Kako rekosmo, dva tima će snage ponovo odmjeriti u srijedu, u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, a na tom meču prvi trener Vlado Jagodić trebalo bi da na raspolaganju ima bekove Aleksandra Subića i Srđana Bečelića. Inače, narednu prvenstvenu utakmicu Borac igra sljedećeg vikenda, kada će na Gradskom stadionu ugostiti ekipu Slavije.

– Zadovoljan sam činjenicom da smo osvojili bod na izuzetno teškom gostovanju u Širokom Brijegu jer smo imali dosta kadrovskih problema. U meč smo ušli bez standardnog dvojca bekova Subić – Bečelić, tokom igre se povrijedio Jevtić, a utakmicu su na bekovskim pozicijama završili Savanović i Dujaković, što je za nas, moram tako da kažem, nemoguća varijanta. Međutim, uspjeli smo da ispunimo cilj, a to je da ostanemo neporaženi i moram da čestitam igračima na ostvarenom rezultatu. Zahvalio bih se ekipi Širokog Brijega na fer igri i mislim da je publika mogla da uživa u jednoj kvalitetnoj fudbalskoj predstavi, pogotovo u prvom poluvremenu – rekao je Jagodić.

Dva kluba će snage odmjeriti i u dvomeču polufinala Kupa BiH. Prvi polufinalni duel zakazan je za srijedu (15. april) na Gradskom stadionu u Banjaluci sa početkom u 19:30 časova.

– Sigurno je da nas očekuje izuzetno težak dvomeč u borbi za finale. Rekao sam već u kakvoj smo situaciji sa igračkim kadrom, Jevtić se povrijedio, takođe i Stokić ima problema sa žuljevima, bekovi su roviti, ali ukoliko uspiju da “uhvate svježine” i oporave se do srijede, bićemo u daleko povoljnijoj situaciji. Nastojaćemo da u prvoj utakmici pred našom publikom ostvarimo povoljan rezultat koji bi nas nakon revanša na Pecari 29. aprila odveo u finale Kupa, a vrijeme će pokazati da li ćemo u tome uspjeti. Dvije ekipe, kao i dva trenera se vrlo dobro poznaju i mislim da tu ne može da bude nekih iznenađenja. Sve ćemo učiniti da se plasiramo u finale pored ovih kadrovskih problema – istakao je Jagodić.

BORAC: Avdukić, Radinović, Jevtić (od 76. S. Dujaković), Runić, Kostić, Grujić (od 65. Savanović), Žeravica, Redžić, Predragović, Jović, Stokić (od 82. Koljić).