Objavljeno: 01.11.2014. u 17:16

PORAZ BORCA U GRADAČCU, BEZ STOKIĆA PROTIV DRINE

Borčeva serija pozitivnih rezultata u tekućem šampionatu danas je prekinuta u Gradačcu, dok je sa druge strane nastavljena nezavidna tradicija koju klub iz Platonove ulice ima u okršajima sa Zvijezdom u ovom gradu. U 13. premijerligaškom kolu Gradačačani su savladali naš tim rezultatom 2:0 golovima Uroša Stojanova i Mirka Spasojevića i tako upisali svoj prvi trijumf u sezoni, čime su napravili veliki korak u borbi za opstanak u eliti.

Sa druge strane, izabranici Vinka Marinovića zabilježili su još jedan neuspjeh u duelima sa timovima koji se grčevito bore za premijerligaški život. Nakon što su na premijeri poraženi u Bijeljini od Mladosti rezultatom 2:0 (što je timu iz Velike Obarske jedina pobjeda u dosadašnjem toku prvenstva), istim rezultatom su danas izgubili i u Gradačcu, u kojem, nakon današnjeg meča, imaju učinak od 2 remija i 4 poraza, bez ijedne pobjede. Ako se ovome doda i prvi duel ova dva tima odigran 2008. godine u Orašju, koji je takođe pripao Zvijezdi, dolazi se do cifre od sedam gostujućih utakmica u kojima Borac nije savladao Zvijezdu.

U današnjem meču Vinko Marinović nije mogao da računa na Miloša Žeravicu zbog tri žuta kartona, pa je od prvog minuta priliku dobio mladi Stefan Savić. Takođe, saigračima nije mogao da pomogne ni Petar Ilić, pa je desnu stranu, pored Srđana Bečelića, danas pokrivao Toni Jović.

Igrači Petra Šegrta od starta su krenuli ofanzivno ka golu Borca, što im se isplatilo već u 15. minutu, kada je Uroš Stojanov matirao Asmira Avdukića. Napadač Gradačačana šutirao je iskosa sa desne strane, lopta je prvo pogodila stativu, a zatim prečku, Avdukić je loptu u letu izbacio u polje, ali je glavni sudija Irfan Peljto pokazao na centar, smatrajući da je lopta prešla zamišljenu gol-liniju.

U 32. minutu Borac je prvi put opasnije zaprijetio. Korner je izveo Toni Jović, uputio nezgodnu loptu u kazneni prostor Zvijezde, ali čuvar mreže domaćih Brkić uspijeva da stigne do nje prije Borčevih fudbalera.

U 59. minutu Toni Jović ne uspijeva da primi loptu na najbolji način nakon asistencije Subića, da bi u 65. minutu Stojanov izašao sam ispred Avdukića, ali njegov šut Bečelić blokira i izbacuje loptu u korner.

U 81. minutu postavljen je konačan rezultat – mrežu Borca zatresao je rezervista Mirko Spasojević i tako svom timu donio prvi trijumf u novoj sezoni, čime su domaći privremeno pobjegli iz zone ispadanja, prepustivši 15. poziciju ekipi Radnika, koja je danas u Bijeljini remizirala (1:1) sa Travnikom.

U 89. minutu Borac je ostao sa igračem manje na terenu nakon što je prvom strijelcu ekipe Joci Stokiću pokazan drugi žuti karton zbog prigovora, tako da Vinko Marinović neće moći da računa na Stokićeve usluge u narednom kolu, u kojem Borac ponovo gostuje, ovaj put u Zvorniku ekipi Drine.

Današnjim porazom Borac je pao za jedno mjesto na tabeli i sada je sedmi, a jedan od “krivaca” za to je i Velež, koji je stigao do boda u Tuzli i tako se izjednačio sa Borcem, ali je ispred našeg tima zbog bolje gol-razlike (Velež +6, Borac -2).

ZVIJEZDA – BORAC 2:0

stadion: Banja Ilidža, gledalaca: 1200, sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), žuti kartoni: Diata, Čović, Puljić, Isanović (Zvijezda), Jevtić, Bečelić, Stokić (Borac), crveni karton: Stokić (Borac, 89. minut).

ZVIJEZDA: Brkić, Gadžo, Stojanov (od 80. Spasojević), Čović, Islamagić, Puljić, Karavdić, Čolić, Diata (od 56. Isanović), Ordagić (od 76. Jovanović), Fačić. Trener: Petar Šegrt.

BORAC: Avdukić, Kostić, Bečelić, Jović, Pilipović (od 61. Predragović), Grujić, Stokić, Jevtić, Savić (od 82. Dujaković), Subić, Žižović. Trener: Vinko Marinović.