Objavljeno: 31.05.2015. u 15:20

PORAZ BORCA U MOSTARU

U posljednjem kolu Premijer lige za sezonu 2014-15 fudbaleri Borca su poraženi na gostovanju ekipi Veleža rezultatom 1:0. Uprkos jučerašnjem porazu, izabranici Vlade Jagodića su prvenstvo ipak završili na petom mjestu s obzirom da je jedini rival za tu poziciju Olimpik poražen od Radnika rezultatom 2:3. Sa druge strane, prije utakmice je bilo poznato da će Velež sezonu završiti na 9. mjestu bez obzira na ishod utakmice.

Borac je utakmicu sa Mostarcima odigrao bez čak 9 standardnih igrača. Zbog kartona na teren nisu istrčali Asmir Avdukić, Aleksandar Subić, Nebojša Runić, Uglješa Radinović, Toni Jović i najbolji strijelac Joco Stokić, zbog povreda nisu nastupili Marko Jevtić i Borislav Pilipović, a u timu nije bilo ni Miloša Žeravice.

Jedini gol na meču postigao je nekadašnji fudbaler Borca Darko Maletić nakon greške golmana Luke Gajića, koji je juče upisao debitantski nastup u Premijer ligi. Maletić je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a lopta je prošla kroz ruke Gajiću i završila u mreži. Najbolju priliku za izjednačenje Borac je imao u 35. minutu preko štopera Ilije Danilovića, koji je šutirao glavom nakon kornera, ali se odbrana Veleža loptu izbacila sa gol-linije.

Na startu drugog poluvremena Mahinić je takođe šutirao glavom nakon udarca iz ugla, ali lopta završava pored stative. U 72. minutu nova velika šansa za Borac da postigne izjednačujući gol: Ilić se našao oči u oči sa golmanom Veleža Bobićem, ali je lopta nakon njegovog šuta završila pored desne stative.

Prije odlaska na odmor Borac će 3. juna u Trbovlju protiv Rudara odigrati prijateljsku utakmicu. Međutim, prije tog meča, već sutra, 1. juna, biće održana skupština kluba, na kojoj će prvenstveno biti raspravljano o ponuđenoj ostavci Upravnog odbora na čelu sa predsjednikom  Draškom Ilićem.

VELEŽ – BORAC 1:0

stadion: u Vrapčićima, gledalaca: 300, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Maletić, Hebibović, Hajdarović (Velež), Redžić (Borac).

VELEŽ: Bobić, Maletić, Mahinić, Zolj, Barišić, Nikolić, Blagojević, Demić (od 77. Peco), Hebibović, M. Ćemalović (od 81. D. Ćemalović), Reljić (od 73. Hajdarović)

BORAC: Gajić, Ilić (od 83. Stevandić), Redžić, Predragović, Petrović, Danilović, Koljić, Savanović (od 72. Dujaković), Kostić, Bečelić, Grujić (od 79. Macanović).