Objavljeno: 10.03.2016. u 2:29

PORAZ BORCA U PRVOJ UTAKMICI ČETVRTFINALA

Fudbaleri Borca poraženi su od sarajevskog Željezničara rezultatom 0:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH i tako, nažalost, stigli na korak od eliminacije iz ovog takmičenja. Oba gola gostujući fudbaleri postigli su u ranoj fazi meča, odnosno u prvih 15 minuta: prvo je u 11. minutu Branislava Ružića, nakon greške Borčevog štopera Marka Prljevića i asistencija bivšeg fudbalera Borca Miroslava Stevanovića, savladao Samir Bekrić, dok je samo četiri minuta kasnije Ivan Lendrić, ispostaviće se kasnije, postavio konačan rezultat.

Do vodećeg pogotka tima sa Grbavice izabranici Borčeta Sredojevića dva puta su zaprijetili golu Željezničara: prvo je u petom minutu šutirao Predragović, a lopta je na putu ka golmanu gostiju Kjosevskom pogodila jednog od fudbalera gostiju i završila u korner, da bi samo tri minuta kasnije šutirao i Radinović, ali je čuvar mreže tima sa Grbavice zaustavio njegov pokušaj, što je, praktično, bilo sve što su domaći fudbaleri napravili u prvih 45 minuta.

U 11. minutu gosti su stigli do prednosti: nakon izvedenog auta sa desne strane, Prljević je pogriješiom do lopte stigao Stevanović, uposlio Bekrića koji uspijeva da se oslobodi čuvara i pogodi za vođstvo svog tima. Samo četiri minuta kasnije novi šok na Gradskom stadionu: poslije centaršuta sa lijeve strane, između Prljevića i Rajovića, koje su od prvog minuta nastavka zamijenili Vidović i Petrović, skočio je Ivan Lendrić i lako matirao Ružića.

U nastavku je naš tim ponovo stvorio dvije poluprilike, oba puta pred golom se našao Predragović, ali u prvom slučaju nije uspio da zahvati loptu glavom, a u srugom je loše šutirao iskosa sa lijeve strane.

Inače, Željezničar je od 78. minuta igrao sa igračem manje jer je zbog dva žuta kartona igru morao da napusti Jovan Blagojević.

Revanš utakmica zakazana je za 16. mart od 15 časova na stadionu Grbavica, ali prije tog meča Borac će u 21. kolu Premijer lige, u subotu od 18 časova na Gradskom stadionu, snage odmjeriti sa ekipom zvorničke Drine.

BORAC – ŽELJEZNIČAR 0:2

strijelci: 0:1 Bekrić (11.), 0:2 Lendrić (15.), stadion: Gradski, gledalaca: 3000, sudija: Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Mance, Radinović (Borac), Memija, Blagojević (Željezničar), crveni karton; Blagojević (Željezničar, 78.).

BORAC: Ružić, Redžić, Predragović (od 67. Marjanović), Jović, Rajović (od 46. Petrović), Maletić, Prljević (od 46. Vidović), Bečelić, Đokić, Radinović, Mance.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Kosorić, Memija (od 87. Tiago), Kramarić, Bekrić (od 69. Zolotić), Blagojević, Bogičević, Lendrić (od 74. Đermanović), Zahirović, M. Stevanović.