Objavljeno: 14.05.2015. u 1:56

PORAZ BORCA U TUZLI

Fudbaleri Borca poraženi su u na stadionu Tušanj u Tuzli od domaće Slobode rezultatom 2:0 u derbiju 27. kola i tako zabilježili treći uzastopni prvenstveni poraz na gostujućem terenu. Pitanje pobjednika praktično je riješeno već nakon 11 minuta poslije kojih su Tuzlaci, koji su niz bez poraza produžili na sedam mečeva, stigli do prednosti od dva gola.

Igrao se treći minut kada su izabranici Husrefa Musemića stigli do vođstva: bivši fudbaler Borca Perica Ivetić šutirao je sa 25 metara, golman „crveno-plavih“ Branislav Ružić, koji je protiv Slobode debitovao u Premijer ligi, skrenuo loptu u korner, nakon kojeg je u skoku najviši bio Sulejman Krpić. Samo šest minuta kasnije domaći su udvostručili prednost – akciju Damira Efendića, Zajka Zebe i Muhameda Mujića zaključio je Mujić golom na prvoj stativi nakon šuta iskosa sa desne strane.

U 16. minutu Ivetić je igrao rukom na 30 metara od gola, slobodan udarac izveo je Stokić, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže. Minut kasnije Borac je uputio i prvi udarac u okvir gola: Toni Jović je šutirao iskosa sa lijeve strane, sa vrha kaznenog prostora, ali se golman domaćih Kenan Pirić nije dao iznenaditi. U 19. minutu najbolji pojedinac u timu Slobode u današnjem meču Zajko Zeba uputio je pas ka Krpiću sa pola terena, ali je Ružić bio brži od strijelca prvog gola.

„Zatišje“ na terenu, koje je trajalo do 40. minuta, prekinuo je Srđan Bečelić, koji je šutirao sa desne strane, ali kao i Stokić u 16. minutu, pogodio samo spoljni dio mreže, da bi prvo poluvrijeme zaključio Runić koji je šutirao glavom nakon kornera Žeravice, ali je lopta otišla preko gola.

Na samom startu drugog poluvremena i jedna i druga ekipa propustile su po jednu stopostotnu priliku za gol. Prvo je Mujić izbjegao ofsajd zamku Borčevih fudbalera, izašao pred Ružića, ali Borčev čuvar mreže nogom zaustavlja njegov pokušaj. Samo pola minuta kasnije Borac je propustio šansu da smanji na 2:1 – Bečelić je centrirao na suprotnu stativu, a Stokićev šut zaustavio Pirić.

Narednu priliku na meču bilježimo tek u 69. minutu, kada je Jović uposlio Koljića koji je na startu nastavka zamijenio Žeravicu, ali u posljednji čas ispred napadača Borca interveniše Ivetić. Tri minuta kasnije Pilipović, koji je u spomenutom 69. minutu zamijenio Ilića, centrira sa lijeve strane, Radinović je ostao sam na 11 metara, „iz prve“ šutirao, ali neprecizno.

75. minut donosi novu šansu domaće ekipe – Damir Efendić uputio je centaršut sa lijeve strane, a Krpić ispred Jevtića šutirao pored gola. 60 sekundi kasnije Efendić je odlično šutirao sa 30 metara, a Ružić skrenuo loptu u korner.

U 84. minutu Tuzlaci su propustili novu šansu za gol: Zeba je centrirao sa desne strane, lopta je prevarila Runića, a kasnije prošla kroz noge i rezervisti domaćina Ahmetoviću, koji je u 90. minutu zatresao mrežu nakon centaršuta Mehidića sa lijeve strane, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se nalazio rezervista Slobode.

U narednom kolu, koje se igra u subotu, Borac će na Gradskom stadionu ugostiti ekipu Zvijezde iz Gradačca.

SLOBODA – BORAC 2:0

stadion: Tušanj, gledalaca: 3000, sudija: Antoni Bandić (Grude), žuti kartoni: Kiso, Krpić, Zeba, Moranjkić (Sloboda), Subić, Radinović (Borac).

SLOBODA: Pirić, Mehmedagić, Sarić, Kiso, Zeba, Mujić (od 84. Čolović), Krpić (od 80. Ahmetović), Efendić, Bekić (od 61. Mehidić), Ivetić, Moranjkić.

BORAC: Ružić, Subić, Jevtić, Runić, Bečelić, Radinović, Predragović, Žeravica (od 46. Koljić), Ilić (od 69. Pilipović), Jović, Stokić (od 85. Savanović).