Objavljeno: 09.04.2016. u 20:16

PORAZ “CRVENO-PLAVIH“ U MOSTARU

Fudbaleri Borca poraženi su večeras u Mostaru, u derbiju 24. kola Premijer lige BiH, od ekipe Zrinjskog rezultatom 2:1 i nakon trijumfa sarajevskog Olimpika nad Veležom pali na 12. mjesto na premijerligaškoj tabeli. Oba gola za domaći sastav postigao je Goran Zakarić u 33. i 55. minutu, dok je jedini gol Borca bio djelo Darka Maletića u 87. minutu.

U prva tri minuta viđena su tri kornera, jedan pred domaćim, a dva pred gostujućim golom i upravo je nakon drugog gomdći sastav stvorio prvu stopostotnu priliku: kada je Petrak šutirao glavom iz izgledne situacije, ali je Ružić loptu uspio da ukrosti na gol-liniji. Šest minuta kasnije lopta je tokom akcije Mostaraca stigla do Arežine koji šutira, ali pored lijeve stative Borčevog gola.

U 18. minutu centrirao je desni bek Zrinjskog Blaić, Mešanović zahvtio loptu glavom, a Ružić, uz pomoć stative, spašava svoj gol.

22. minut donosi prvu veliku šansu za Borac: Maletić je petom proigrao Marjanovića koji vara svog čuvara, cilja dalji ugao, ali šutira preko gola. U 27. minutu dubinska lopta je stigla do Stojkića koji uspijeva da je prihvati, Ružić je na kratko otišao u prazno, međutim spomenuti Stojkić ne uspijeva da iskontroliše loptu i iskoristi šansu koja mu se ukazala.

Samo dva minuta kasnije nova šansa crveno-plavih: ponovo je u prvom planu bio Marjanović koji je ušao u kazneni prostor, pokušao da proigra saigrače u sredini, ali je to učinio veoma loše.

Četiri minuta kasnije domaći su stigli do vođstva: Goran Zakarić je na desnoj strani prevario tri fudbalera Borca, prošao između Bečelića i Raspudića i precizno pogodio supritni gornji ugao gola Branislava Ružića, koji je samo pogledom ispratio loptu na putu ka mreži.

Posljednju šansu u prvom dijelu bilježimo u 36. minutu, kada je Marjanović propustio novu stopostotnu priliku da matira Karačića: Jović ga je iealno uposlio, Marjanović je na desnoj strani pobjegao čuvaru, šutirao ali je Karačić nogom zaustavio njegov pokušaj.

U 52. minutu Danijel Stojanović, koji je u igru ušao umjesto Stojkića u 40. minutu, ukrao je jednu loptu, krenuo u solo-prodor, ali je njegov šut izblokiran. Samo tri minuta nakon toga Zakarić je povisio na 2:0 – opet je jedan od aktera akcije bio Stojanović, centrirao je sa lijeve strane, lopta je u vazduhu preskočila cijelu odbranu i stigla do Zakarića koji po drugi put na utakmici matira Ružića.

U 57. minutu Maletić je presjekao jedan pas domaćih fudbalera, ali iz izgledne situacije loše šutirao. Osam minuta potom, u akciji domaćih učestvovala su tri fudbalera: Zakarić, Blaić i Mešanović, a posljednji kasni na loptu nakon centaršuta desnog beka domaćih.

Na isteku 79. minuta Zrinjski je propustio šansu da postigne i treći gol: Arežina je u prvi plan izbacio Todorovića koji se našao oči u oči sa Ružićem, uspio da ga lobuje, ali je lopta završila preko gola.

Tračak nade za Borac pojavio se u 87. minutu kada je tokom jedne akcije lopta na desnoj strani stigla do Maletića koji se oslobodio čuvara i preciznim udarcem matirao Karačića, ali do kraja utakmice, u posljednjih šest minuta, računajući i sudijsku nadoknadu, izabranici Borčeta Sredojevića nisu uspjeli ponovo da ugroze gol domaćih i tako se eventualno u Banjaluku vrate sa bar jednim bodom.

Narednu utakmicu Borac igra 16. aprila od 19 časova na Gradskom stadionu, kada će ugostiti ekipu Čelika.

ZRINJSKI – BORAC

strijelci: 1:0 Zakarić (33.), 2:0 Zakarić (55.), 2:1 Maletić (87.), stadion: Pod Bijelim brijegom, gledalaca: 2000, sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Marjanović, Kiso (Borac), Petrak (Zrinjski), crveni karton: pomoćni trener Zrinjskog Cvitanović (89.).

ZRINJSKI: Karačić, Blaić, Graovac, Žeravica, Stojkić (od 40. minuta Stojanović), Todorović, Mešanović (od 73. minuta Bilbija), Arežina, Petrak, Katanec, Zakarić (od 75. minuta Filipović). Trener: Vinko Marinović.

BORAC: Ružić, Popović, Kiso, Jović, Dujković (od 70. minuta Savić), Raspudić, Škorić (od 61. minuta Redžić), Bečelić, Đilas, Maletić, Marjanović (od 57. minuta Ristovski). Trener: Borče Sredojević.