Objavljeno: 13.08.2017. u 14:48

PORAZ ”CRVENO-PLAVIH” U SARAJEVU

Fudbaleri Borca poraženi su sinoć rezultatom 2:1 od sarajevskog Željezničara u derbi utakmici 4. kola BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Željka Vranješa su u 16. minutu, golom kapitena Borisa Raspudića, stekli prednost na Grbavici i čuvali je do ulaska u posljednjih 30 minuta utakmice, međutim domaći su u intervalu od 6 minuta postigli dva gola i nakon nepotpunog četvrtog kola zauzeli prvo mjesto na tabeli sa 9 bodova, dok je Borac šestoplasirani sa 6.

Kako rekosmo, igrao se 16. minut kada su crveno-plavi stekli rezultatsku prednost: centaršut je sa desne strane izveo Goran Galešić, a najprisebniji je u petercu domaćih bio Raspudić, koji je uspio da zahvati loptu i matira golmana Željezničara Vedrana Kjosevskog.

Najbolju šansu za izjednačenje u prvom poluvremenu Željezničar je propustio u 41. minutu, kada je Zajko Zeba šutirao sa 16 metara u rašlje Borčevog gola, a Mahir Karić visoko skočio i glavom izbacio sa gol-linije.

U nastavku je prvi zaprijetio Borac i to u 51. minutu, kada je slobodan udarac sa 20 metara od gola izveo Galešić, ali je Kjosevski veoma dobrom intervencijom spriječio napadača našeg tima da na semaforu ispiše 0:2.

U 61. minutu trener domaće ekipe Admir Adžem umjesto Steve Nikolića na teren je poslao Sašu Kajkuta, koji je postigao izjednačujući gol poslije prvog dodira sa loptom. Slobodan udarac je sa desne strane izveo Jovan Blagojević, a loptu je na 10 metara od gola na kojem je stajao Asmir Avdukić uspio da zahvati spomenuti Kajkut i nakon šuta “makazicama” pošalje je u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, Borac je bio u prilici da ponovo šokira domaće pristalice: Ivica Guberac je uposlio Mladena Veselinovića, koji se našao ispred Kjosevskog, koji je, još jednom, dobro intervenisao.

U 68. minutu Adžemovi puleni su postigli i drugi gol: Zec je proigrao Zebu čiji šut u padu brani Avdukić, lopta se odbija do Kajkuta koji je prosljeđuje do Zajmovića čiji šut blokira odbrana Borca, da bi tek iz trećeg šuta ka golu, ovog puta Zeca, Željezničar stigao do vođstva.

Nakon vodećeg gola domaće ekipe, tempo igre je opao, nije bilo konrektnih pokušaja ni sa jedne ni sa druge strane, pa je nakon 90 minuta na semaforu bio ispisan rezultat 2:1.

U petom kolu, sljedećeg vikenda, Borac će na Gradskom stadionu (nedjelja, 20 časova) ugostiti ekipu Viteza, koja u prve četiri utakmice nije upisala nijednu pobjedu, dok će 27. avgusta, u šestom kolu, u Banjaluku stići Sarajevo.

ŽELJEZNIČAR – BORAC 2:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Raspudić (16.), 1:1 Kajkut (62.), 2:1 Zec (68.), stadion: Grbavica, gledalaca: 4500, sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad), žuti kartoni: Ramović, Bogičević (Željezničar), Mirković, Puzigaća, Veselinović, Karić (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Zec (od 88. minuta Hasanović), Ramović, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zajmović (od 79. minuta Žerić), Zeba, Nikolić (od 61. minuta Kajkut), Osmanković. Trener: Admir Adžem.

BORAC: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović (od 76. minuta Radulović), Janičić, Veselinović, Mirković (od 83. minuta Kunić), Guberac. Trener: Željko Vranješ.