Objavljeno: 25.11.2015. u 15:15

PORAZ I NA GRBAVICI

Fudbaleri Borca nastavili su tamo gdje su stali prije treće prvenstvene pauze u jesenjem dijelu sezone i niz poraza produžili na 7. Izabranici Željka Vranješa gostovali su na stadionu Grbavica ekipi Željezničara, koja je uspjela u ranoj fazi utakmice da postigne, ispostaviće se kasnije, pobjedonosni pogodak i potpunosti preuzme kontrolu nad utakmicom.

U spomenutom desetom minutu na desnoj strani su kombinovali Tijago i Đelmić, bivši fudbaler Borca šutirao, Bojan Jović odbio loptu, stvorila se gužva u kaznenom prostoru, a najprisebniji je bio Brazilac u redovima domaćih, koji u padu pogađa za vođstvo svog tima. Borac u blatu Grbavice nije napravio skoro ništa. U prvom poluvremenu, u 33. minutu, Koljić se našao u šansi nakon greške Hadžiahametovića, ali je iz izgledne prilike šutirao pored gola. Tri minuta kasnije Jandrić je izveo korner, Koljić ne uspijeva da zahvati loptu koja stiže do Radinovića, ali je i vezista Borca neprecizan.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Željezničar i to u 54. minutu: strijelac jedinog gola na utakmici lako je prošao pored Vidovića, pokušao da uposli Kokota, ali je Jandrić u posljednji čas izblokirao pokušaj i izbacio loptu u korner. Četiri minuta kasnije šansa pred Antolovićevim golom: Toni Jović je prošao po lijevoj strani, uposlio na petercu Jandrića koji jako loše šutira iz povoljne prilike i pogađa Antolovića. Do kraja susreta Željezničar je napadao, pokušavao da stigne do drugog gola, dok su Borčevi fudbaleri čekali priliku da iz kontranapada učine nešto više, ali promjene rezultata nije bilo.

– Presudio je mali fond igrača u našem timu. Borac ima 12-13 igrača u rotaciji, sve ostalo su juniori koji povremeno dobijaju priliku. Stalno gubimo utakmice rezultatom 1:0, a realizacija nam je nikakva, 9 postignutih golova u 16 kola dovoljno govori o tome. Međutim, idemo dalje, nastavljamo da se borimo, sad imamo još nekih povrijeđenih igrača, ali u narednom kolu moramo da prekinemo niz poraza i pobijedimo Velež – naveo je Vranješ nakon utakmice.

Dva kola prije kraja jesenje polusezone, a ukupno 14 do kraja takmičenja, Borac za opstankom, odnosno za desetom pozicijom koja garantuje opstanak, zaostaje ogromnih 10 bodova…

ŽELJEZNIČAR – BORAC 1:0

strijelci: 1:0 Tijago (10.), stadion: Grbavica, gledalaca: 1000, sudija: Edin Jakupović (Bihać),žuti kartoni: Kokot, Kosorić, Mladenović (Željezničar), Bečelić, Paštar. Savanović (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Kosorić, Memija, Blagojević, Đelmić (od 88. minuta Mujagić), Mladenović, Hadžiahmetović, Beganović (od 90. minuta Hasanović), Tijago, Kokot (od 63. minuta Stokić), Hodžurda. Trener: Edis Mulalić.

BORAC: B. Jović, Saničanin, Vidović, Predragović (od 86. minuta Stojanović), T. Jović, Koljić (od 59. minuta Savanović), Bečelić, Radinović, Paštar, Jandrić, Marjanović (od 70. minuta Kukić). Trener: Željko Vranješ.