Objavljeno: 22.10.2012. u 19:24

PREKINUT POBJEDNIČKI NIZ BORCA

Prekinut je niz Borca od tri utakmice bez poraza protiv Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase. Bordo klub slavio je sa 2:0 u okviru desetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako sačuvao lidersku poziciju.

Već u drugoj minuti Borac je mogao doći u vođstvo. Nakon kornera Trivunović je šutirao, a Suljić je sa linije izbacio loptu.

Sarajevo je prvi put pokušalo u 17. minuti. Belošević je centrirao iz slobodnog udarca, a Tatomirović je glavom šutirao ravno u Avdukića. Četiri minute poslije Belošević je sjajno šutirao iz voleja, ali je Trivunović izblokirao njegov udarac u posljednji trenurak. Ubrzo je uslijedio i pogodak.

Torlak je nakon centaršuta Beloševića glavom pogodio za prednost domaćih. Minutu nakon gola, Husejinović je uposlio Suljića, koji šutira preko gola. Do kraja prvog poluvremena ništa značajno se nije dešavalo u stadionu Asim Ferhatović Hase, osim dobre prilike za Borac u sudijskoj nadoknadi.

Borac je u drugom dijelu utakmice bio mnogo opasniji. Nakon velike greške Suljića, Subić u 50. minuti nije uspio savladati Bandovića. Odmah nakon toga Stokić je izašao sam ispred gola Sarajeva, ali rezultat se nije mijenjao. Prvu veću priliku za domaće imao je Zlatković, ali Avdukić je izvadio loptu ispod prečke.

Sarajevo je riješilo sve dileme u 69. minuti. Suljić je ostavio loptu za Tadejevića, koji prizemnim udarcem pogađa za 2:0. Desetak minuta prije kraja utakmice Borac je mogao smanjiti na 2:1, ali nakon Bandovićeve odbrane Krunićevog udarca, Dugić je sa svega nekoliko metara šutirao preko gola.

U 89. minuti bordo klub je imao veoma dobru priliku. Husejinović je nakon soloprodora uposlio Suljića, a krilni igrač Sarajeva šurira, što se i nije ispostavilo kao najbolje rješenje, jer je imao i slobodnih igrača. Do posljednjeg sudijskog zvižduka više se ništa značajno nije dešavalo.

Sarajevo – Borac 2:0

Strijelci: 1:0 Torlak (21), 2:0 Tadejević (69). Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 4500. Sudija: G. Paradžik. Žuti kartoni: Suljić, Šunjevarić (Sarajevo), Stokić, Trivunović (Borac).

SARAJEVO: Bandović, Belošević, Dupovac, Hadžić (od 90. minute Krpić), Šunjevarić, Suljić (od 90. minute Nuhanović), Tadejević (od 83. minute Gujić), Tatomirović, Torlak, Zlatković, Husejinović.

BORAC: Avdukić, Vasiljević, Bašić, Teinović, Grahovac, Sin. Dujaković (od 46. minute Subić), Stokić (od 75. minuta Dugić), Raspudić, Kantar (od 66. minute St. Dujaković), Trivunović i Krunić.