Objavljeno: 24.08.2015. u 21:38

PRVI OVOSEZONSKI PORAZ BORCA

Banjalučki Borac tri sezone nema recept kako savladati sarajevski Olimpik na Gradskom stadionu. U prethodna dva okršaja u Platonovoj 6, Sarajlije su trijumfovale rezultatom 0:1, a isti rezultat je semafor pokazivao i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, čime je tim Mirze Varešanovića upisao prvu “trojku” u tekućoj sezoni Premijer lige, dok je Borac prvi put poražen, a četiri utakmice ne zna za pobjedu.

Posljednji put Borac je savladao tim sa Otoke u sezoni 2012-13, kada je meč završen rezultatom 2:1 (Raspudić i Stokić strijelci, op.a.) i kada je na crveno-plavoj trenerskoj klupi sjedio Slobodan Starčević. U taboru kluba iz Platonove ulice vladao je optimizam da će Borac konačno pred domaćom publikom postići bar gol više od Sarajlija. Ipak, do toga nije došlo – gol Dalibora Pandže iz 42. minuta bio je dovoljan gostima za slavlje.

Prije jedinog gola na utakmici Borac je promašio dvije stopostotne šanse za pogodak i to u 24. i 30. minutu. Prvo je strijelac dva Borčeva gola u dosadašnjem toku sezone Toni Jović izbjegao ofsajd zamku, našao se oči u oči sa golmanom gostiju Irfanom Fejzićem, Jović je pokušao da ga obiđe, ali je čuvar mreže Olimpika dotakao loptu tek toliko da natjera Jovića na grešku i spriječi najgore po goste. Šest minuta kasnije na desnoj strani se u šansi našao kapiten Aleksandar Subić, ali je ponovo Fejzić izašao kao pobjednik.

U 42. minutu, kako rekosmo, gostujući fudbaleri kaznili su Borčeve promašaje – asistenciju kapitena gostiju Muharemovića preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane krunisao je Pandža.

U nastavku su Jagodićevi izabranici propustili četiri povoljne šanse da zatresu Fejzićevu mrežu. U 62. minutu Koljić je glavom šutirao direktno u Fejzića, u 77. minutu Kuzmanović se našao u šansi, ali je oklijevao sa šutem, nedugo potom izblokiran je Predragović, dok posljednju šansu u sudijskoj nadoknadi nije iskoristio novajlija Lazar Marjanović. Sa druge strane, Olimpik je prijetio preko nekadašnjeg napadača Borca Admira Raščića, te Mahira Karića, ali je Ružić uspio da sačuva svoju mrežu.

Nakon pet odigranih kola Borac se nalazi na desetom mjestu sa 6 bodova, ali, interesantno, sa samo dva boda manje od trećeplasiranog Širokog Brijega.

U narednom kolu Borac gostuje u Zvorniku ekipi Drine, nakon čega slijedi reprezentativna pauza, poslije koje će Borčev prvi rival biti Travnik na Gradskom stadionu.

BORAC – OLIMPIK 0:1

strijelci: 0:1 Pandža (42. minut), stadion: Gradski, gledalaca: 2500, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Vidović, Radinović, Saničanin, Predragović, Ružić (Borac), Handžić, Pandža, Muharemović (Olimpik).

BORAC: Ružić, Saničanin, Vidović, Kikić (od 46. minuta Kuzmanović), Jović, Stojanović, Đorđilović (od 69. minuta Marjanović), Koljić, Subić, Bečelić, Radinović (od 59. minuta Predragović). Trener: Vlado Jagodić.

OLIMPIK: Fejzić, Imamović, Merajić, Regoje, Brković (od 63. minuta Smajić), Muharemović, Pandža (od 70. minuta Souza), Karić, Handžić, Jusufović, Raščić (od 90. minuta Pereira). Trener: Mirza Varešanović.