Objavljeno: 10.02.2016. u 18:55

PRVI PORAZ BORCA U MEDULINU

Naš Borac zabilježio je danas prvi poraz u okviru pripremnog perioda izgubivši u Medulinu od austrijskog trećeligaša Horna rezultatom 2:0. Oba gola Austrijanci su postigli u prvom poluvremenu, a mrežu Branislava Ružića u 3. i 11. minutu zatresao je Japanac Šota Sakaki.

Inače, Austrijanci su bili bolji i agresivniji rival u prvih dvadeset minuta, što im je i donijelo prednost već u ranoj fazi meča. Do odlaska na odmor Borac je bio ravnopravan rival, a kasnije, u drugom poluvremenu, i preuzeo kontrolu te u posljednjih 20-25 minuta propustio nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka.

Kao što je, inače, bilo i najavljeno, Borac je današnju utakmicu počeo u sastavu: Ružić, Bečelić, Raspudić, Đokić, Ristovski, Vidović, Radinović, Milosavljev, Maletić, Marjanović i Jović.

Četvrtu kontrolnu utakmicu u Medulinu, a ukupno petu od početka priprema, Janjićevi izabranici odigraće 13. februara kada će im rival biti Koper, šampion Slovenije iz 2010. i osvajač Kupa te zemlje prošle godine, te učesnik Lige Evrope u prošloj i tekućoj sezoni.