Objavljeno: 20.04.2014. u 14:07

PRVO POLUVRIJEME RIJEŠILO PITANJE POBJEDNIKA

Fudbaleri Borca poraženi su juče na gostovanju ekipi Širokog Brijega rezultatom 3:0 u derbi utakmici 27. kola Premijer lige. Borac, oslabljen neigranjem Siniše i Stefana Dujakovića, Marka Jevtića i Nebojše Runića, nije uspio da parira razigranim domaćinima, koji su postigli 3 gola u prvih 45 minuta.

Prvi gol na utakmici, u 11. minutu, postigao je Vagner na asistenciju Zakarića. U 30. minutu na 2:0 povisio je Peko, da bi samo deset minuta kasnije konačan rezultat postavio Marić nakon pasa Džidića. Što se tiče Borca, prvi šut u okviru gola upućen je u 34. minutu, kada je Grujić oprobao šut sa 25 metara, ali je Soldo loptu skrenuo u korner.

U 51. minutu bivši igrač Kozare Zakarić mogao je da postigne i četvrti gol za svoj tim, ali je Avdukić sjajno intervenisao. U periodu od 58. do 63. minuta Borac je u tri navrata ugrozio gol domaćih preko Handžića, Grahovca i Žižovića, ali promjene rezultata, nažalost, nije bilo. Krajem meča nakon slobodnog udarca Žižovića stvorila se gužva pred golom domaćih koja nije krunisana golom, u 88. minutu šut Grahovca sa 30 metara lako kroti Soldo, da bi u nadoknadi Subić pokušao iz slobodnog udarca, ali Soldo ponovo lako interveniše.

U sljedećem kolu Borac na Gradskom stadionu dočekuje sastav Zvijezde.