Objavljeno: 31.05.2013. u 0:51

RADNIK – BORAC 0:1

Fudbaleri banjalučkog Borca nalaze se pred osvajanjem trećeg uzastopnog trofeja u Kupu Republike Srpske. Oni su u prvoj finalnoj utakmici savladali Radnik u Bijeljini sa 0:1. Strijelac jedinog pogotka bio je Joco Stokić, koji je u 66. minutu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara matirao golmana Radnika Mladena Lučića.

Prvo poluvrijeme proteklo je u monotonoj igri najčešće na sredini terena. U drugom dijelu obje ekipe su krenule agilnije ka protivničkom golu. Međutim, u 56. minutu jak pljusak je na nekoliko minuta prekinuo susret. Po teškom i vodom natopljenom terenu Banjalučani su se bolje snašli i postigli jedini pogodak na utakmici.

Sportski direktor Borca i privremeni trener Branislav Krunić poslije trijumfa protiv Radnika izrazio je zadovoljstvo prikazanom igrom i pobjedom po veoma teškom terenu Gradskog stadiona u Bijeljini.

Zadovoljan sam rezultatom, ali i igrom mog tima. Po izuzetno teškom terenu nismo mogli pokazati nešto više. Pobjednika je odlučio jedan prekid. Imao je i Radnik svoje šanse, ali nisu ih uspjeli realizovati. Na poluvremenu sam umjesto defanzivnog Dalibora Teinovića u igru uveo ofanzivnog veznog Jocu Stokića jer sam osjetio da možemo da dobijemo ovu utakmicu. Ipak, sve je i dalje otvoreno. I u revanšu ćemo igrati bez kalkulacija i ići na novu pobjedu – poručio je Krunić.

Trener domaćih Srđan Bajić priželjkivao je minimalnu pobjedu bez primljenog gola ili u najgorem slučaju remi. Ipak, Banjalučani su slavili i pred ekipu Radnika postavili izuzetno težak zadatak pred drugi finalni meč.

Želja nam je bila da dobijemo ovu utakmicu bez primljenog gola, eventualno da postignemo bar jedan. Dobro bi bilo da smo dali dva, ali nije se desilo ništa od svega toga. Smatram da je po svemu viđenom neriješen rezultat najrealniji ishod. Primili smo gol iz prekida, ali nemam šta da zamjerim svojim momcima. Gol zaostatka nije nenadoknadiv, pa ćemo u revanšu probati da napravimo koliko budemo mogli – rekao je nakon poraza Bajić.

Revanš susret biće odigran u Banjaluci u nedjelju, 2. juna, od 20:45 časova.

Stadion: Gradski u Bijeljini

Gledalaca: 1 000

Sudija: Velimir Drinić (Modriča)

Strijelac: 0:1 Stokić (66).

Žuti kartoni: Jevtić (Radnik); Runić, Si. Dujaković (Borac).

RADNIK: Lučić, Katanec, Jevtić, Kojić, Ostojić, Komlenović, Basara (od 84. min. Ristić), Mirković, Obradović, Karamatić (od 88. min. Ćulum), Nikić.

BORAC: Kozić, Vasiljević, Raspudić, Runić, Radulović, Teinović (od 46. minute Stokić), Grujić, Kantar (od 79. minute Predragović), Si. Dujaković, Bilbija, Raščić.