Objavljeno: 25.03.2016. u 22:42

REMI BORCA I PARTIZANA BEZ GOLOVA

Fudbaleri Borca remizirali su bez golova u prijateljskoj utakmici sa beogradskim Partizanom odigranoj večeras na Gradskom stadionu pred 7500 gledalaca. Iako se večeras mreže nisu tresle, mora se reći da je meč bio dopadljiv za gledanje, sa dosta trke i borbenosti kako na jednoj tako i na drugoj strani, a i Borac i Partizan su propustili po nekoliko prilika da obraduju svoje navijače.

Iako je Partizan kontrolisao posjed lopte u prvih 45 minuta, Borac je bio opasniji rival i stvorio par izglednih situacija za postizanje gola. U 14. minutu Boris Raspudić je uputio odličnu loptu sa Borčeve polovine ka Fedoru Predragoviću koji je prošao po desnoj strani, centrirao, ali u sredini kaznenog prostora nije bilo nikoga ko bi loptu poslao u mrežu. U 35. minutu najbolji strijelac Borca u tekućoj sezoni Toni Jović srušen je u šesnaestercu srpskog superligaša, oborio ga je Miloš Perišić, ali kontakt dva fudbalera, po mišljenju glavnog arbitra Ognjena Valjića, nije bio za jedanaesterac. Samo četiri minuta kasnije izabranici Borčeta Sredojevića su propustili najbolju priliku za postizanje gola u prvom dijelu: Maletić je u prvi plan izbacio Jovića koji je protrčao duž desne aut-linije, predriblao čuvara i našao se sam ispred golmana Partizana Filipa Kljajića, ali je iz izgledne situacije, sa samo pet metara, šutirao visoko preko gola.

Uvodni minuti nastavka pripali su gostima, koji su u intervalu od 49. do 56. minuta u tri navrata zaprijetili golu Gorana Vukliša koji je ušao u igru na startu drugog dijela umjesto Branislava Ružića, ali je zbog povrede butnog mišića, nastale u želji da interveniše ispred svog kaznenog prostora nakon jedne akcije Tomićevih igrača, u 64. minutu morao da napusti teren, pa se Ružić ponovo vratio među crveno-plave stative. U 49. minutu prečku Borčevog gola pogodio je rezervista Saša Ilić sa 10 metara, potom je u 52. minutu Dušan Vlahović prošao po desnoj strani i šutirao u suprotni ugao, ali je Vukliš bio dobro postavljen, da bi u 56. minutu Vukliš sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner nakon Vlahovićevog šuta sa ivice šesnaesterca.

Jedinu pravu šansu u drugom poluvremenu Borac je propustio u 84. minutu kada je Milosavljev prošao po lijevoj strani, potom i šutirao iz izgledne pozicije, ali je lopta prohujala nekoliko centimetara preko prečke.

Fudbaleri Borca, nakon prijateljske utakmice sa Partizanom, sada se ponovo okreću najvažnijem – borbi za opstanak u Premijer ligi BiH, a prva naredna prepreka na tom putu, sljedeće subote od 18:30 časova, biće aktuelni šampion BiH Sarajevo.

BORAC – PARTIZAN 0:0

stadion: Gradski, gledalaca: 7500, sudija: Ogljen Valjić (Banjaluka).

BORAC: Ružić, Bečelić, Popović, Raspudić, Komljenović, Dujković, Kiso, Predragović, Maletić, Škorić, Jović. Još su igrali: Vukliš, Rajović, Ristovski, Prljević, Đokić, Savić, Milosavljev, Đilas, Marjanović, Trninić, Zekanović.

PARTIZAN: Kljajić, Bandalovski, Perišić, Jevtović, Subić, Čađenović, Vukadin, Golubović, Birmančević, Fofana, Božinov. Još su igrali: Jovičić, Petrović, Nišić, Bogosavac, Ilić, Vlahović, M. Stevanović, Milošević, Đurić, A. Stevanović.