Objavljeno: 04.06.2017. u 0:45

REMI BEZ GOLOVA U SUSRETU BORCA I TEKSTILCA

Fudbaleri Borca remizirali su rezultatom 0:0 sa ekipom Tekstilca iz Dervente u okviru pretposljednjeg, 31. kola Prve lige Republike Srpske, te, na taj način, upisali prvi remi na Gradskom stadionu u Banjaluci još od 6. avgusta prošle godine i premijernog meča u šampionatu Republike Srpske protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva.

Igrači u crveno-plavim dresovima propustili su, u prvom poluvremenu, dvije izgledne šanse da zatresu mrežu izabranika Zorana Dragišića, trenera pod čijom je komandom Borac krenuo u prvoligaško takmičenje. Prvo je, u 22. minutu, nakon solo-akcije ka golu Dejana Plisnića šutirao Miloš Kukić, ali je iskusni čuvar mreže gostiju i bivši golman Velikana iz Platonove vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner, da bi, nekoliko minuta kasnije, u šansi za postizanje gola bio Petar Kunić nakon saradnje Vladana Danilovića i Aleksandra Radulovića, ali je lopta otišla preko gola.

Četiri minuta prije odlaska na odmor, Borac je ostao sa 10 igrača na terenu s obzirom da je direktni crveni karton, zbog prekršaja nad Zlatkom Dusparom, pokazan Bojanu Puzigaći. Sa igračem manje, Borac je u drugom poluvremenu šutevima iz daljine pokušavao da ugrozi gol Dervenćana i upiše novi prvenstveni trijumf, ali se rezultat nije mijenjao, pa je malobrojna publika na Gradskom stadionu ostala uskraćena za postignute golove.

Posljednju utakmicu u okviru Prve lige Republike Srpske fudbaleri Borca odigraće u srijedu, 7. juna, od 19 časova na banjalučkom Gradskom stadionu protiv Rudar Prijedora. U toj utakmici na teren neće istrčati već spomenuti Bojan Puzigaća, ali ni Petar Kunić i Aleksandar Radulović, kojima je u duelu sa Tekstilcem pokazan treći akumulirani žuti karton.

BORAC – TEKSTILAC 0:0

stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Danijel Pajić (Bijeljina), žuti kartoni: Kukić, Kunić, Radulović (Borac), Jandrić, Komlenović, Marić, Brković, Stijepić (Tekstilac), crveni karton: Bojan Puzigaća (Borac, 40. minut).

BORAC: Trkulja, I. Danilović, Ojdanić, Puzigaća, Radoja (od 66. minuta Burazor), Kunić (od 90+1. minuta Perišić), Radulović, Raspudić, Đorđević, Kukić (od 46. minuta Guzina), V. Danilović. Trener: Marko Tešić.

TEKSTILAC: Plisnić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić (od 46. minuta Brković), Kremenović, Stijepić, Jandrić, Susaković (od 83. minuta Đekić), Komlenović, Duspara. Trener: Zoran Dragišić.