Objavljeno: 06.08.2016. u 23:15

REMI BORCA I SLAVIJE NA STARTU SEZONE

Fudbaleri Borca osvojili su samo jedan bod u prvom kolu Prve lige Republike Srpske odigravši 1:1 sa ekipom Slavije iz Istočnog Sarajeva. Crveno-plavi su od drugog minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja štopera Dejana Popovića koji je kao posljednji igrač odbrane faulirao protivničkog igrača, i sa igračkim deficitom izabranici Zorana Dragišića su stigli do rezultatske prednosti, koju nažalost nisu uspjeli da sačuvaju.

Borac je do prednosti stigao u 65. minutu kada je u šesnaestercu gostiju fauliran Aleksandar Malbašić, glavni sudija Velimir Drinić pokazao je na bijelu tačku, a penal je u gol pretvorio Siniša Radoja. Radost domaćih fudbalera trajala je do 81. minuta, kada je nakon kontranapada mrežu iza leđa Asmira Avdukića nakon kontranapada zatresao rezervista Slavije Nemanja Stojanović.

U drugom kolu, koje je na rasporedu narednog vikenda, Borac će ponovo igrati na domaćem terenu i to protiv Kozare iz Gradiške.

BORAC – SLAVIJA 1:1

strijelci: 1:0 Radoja (penal, 65,), 1:1 Stojanović (81.), stadion: Gradski, gledalaca: 2000, sudija: Velimir Drinić (Modriča), žuti kartoni: Kiso, Grahovac, Delić, Dujković (Borac), Konjhodžić, M. Marković, G. Marković, Stojanović, Salčin (Slavija), crveni karton: Popović (Borac, 2. minut).

BORAC: Avdukić, Petrović, Popović, Grahovac, Malbašić, Radoja, Dujković (od 81. minuta Zekanović), Antić, Kukić (od 46. minuta Delić), Kiso, Prljeta (od 5. minuta Kondić). Trener: Zoran Dragišić.

SLAVIJA: Kubura, Radosavljević (od 86. Salčin), Đorđević, G. Marković, Salković (od 70. minuta Stojanović), Bjeloš (od 86. minuta Asentić), M. Marković, Konjhodžić, Milenković, Stepančev, Pušara. Trener: Branislav Berjan.