Objavljeno: 06.11.2013. u 21:38

REMI BORCA I ZRINJSKOG U REVANŠU

Sa Ognjenom Đelmićem u startnoj postavi i desetoricom vrlo mladih fudbalera Dragan Jović se suprotstavio Zrinjskom u revanš utakmici osmine finala fudbalskog kupa BiH. Rezultat iz Mostara nije davao previše nade domaćem timu, pa je ovo bila prilika da se trener jesenjeg šampiona BH Telekom Premijer lige BiH uvjeri u kvalitet Borčevih juniora. Sa druge strane gosti gotovo kompletni, sa dvojicom bivših „Borčevaca“ Kantarom i Muminovićem u početnoj postavi.

Upravo je Kantar prvi zaprijetio. Igrala se peta minuta kada je ljevonogi napadač šutirao iskosa sa lijeve strane preko gola Đorđića. Na drugoj strani Perović je izveo slobodan udarac, ubacio loptu u kazneni prostor a Petrović glavom ne uspijeva savladati Dujkovića. Zatim Igor Aničić propušta priliku da dovede goste u vođstvo,  a svoj šut je isprobao i Predragović u 22. minutu. Lopta je otišla pored desne stative gola Dujkovića. Nešto bliži golu je bio Đelmić, kada je šutirao sa 20 metara, ali je bio zamalo neprecizan.

Nakon centaršuta sa lijeve strane u 31. minutu i poslije loše intervencije Đorđića gosti su preko Kantara došli do prednosti. Šćepanović je mogao duplirati prednost Zrinjskog, ali se ovaj put Đorđić istakao dobrom intervencijom.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1, a na otvaranju drugog dijela trener Borca je izvršio tri izmjene. Priliku su dobili Sapardić, Popović i Šakić.

U 58. minuti Šćepanović sa nekih desetak metara plasira loptu u naručje Đorđića. U sljedećem napadu Stefan Dujaković ne uspijeva pogoditi okvir gola iz izgledne situacije.

Najbliži izjednačenju domaći tim je bio u 69. minutu, kada je Šakić uzdrmao stativu sa 25 metara, a u nastavku akcije isti igrač šutira pored gola Vasilja.

Ono što nije uspjelo Šakiću jeste Runiću, koji je najviši u skoku poslije kornera Sapardića i glavom matira Vasilja.

Mogao je Borac i preokrenuti rezultat u 78. minuti, njegov pokušaj iz velike udaljenosti Vasilj izbacuje u korner. Zečević je izveo udarac iz ugla a Perović sa pet metara glavom šalje loptu tik pored desne stative.

Nastavio je Borac sa napadima, prizeman udarac Šakića završava u naručju vrlo zaposlenog Vasilja. Igor Aničić je uputio pravu bombu prema golu Đorđića, ali se golman Borca nije dao iznenaditi.

Ostalo je 1:1, možda i najrealniji ishod susreta, ali s obzirom na visokih 4:0 iz prvog meča Zrinjski je izborio plasman u četvrtfinale Kupa BiH.

Borac se okreće narednoj prvenstvenoj utakmici protiv Čelika na Gradskom stadionu u subotu u 17 časova.

BORAC – ZRINJSKI 1:1 (0:1)

strijelci: 1:0 Kantar (31.), 1:1 Runić (73.)

stadion: Gradski

gledalaca: 1000

sudija: Muamer Bureković (Zenica)

žuti kartoni: Petrović (Borac)

BORAC: Đorđić, Stevandić (od 46. minute Sapardić), Zečević, Predragović, Runić, Si. Dujaković, St. Dujaković, Đelmić (od 46. minute Popović), Petrović, Perović, Kuzmanović (od 46. minute Šakić). Trener: Dragan Jović.

ZRINJSKI: Dujković (od 46. minute Vasilj), Graovac, Muminović (od 73. minute Franić), Pehar, Šćepanović, Miličević (od 55. minute Rozić), Kantar, Belošević, Savić, M. Aničić, I. Aničić. Trener: Branko Karačić.