Objavljeno: 26.09.2016. u 19:14

REMI PIONIRA BORCA I ŽELJEZNIČARA

Pioniri Borca remizirali su na Gradskom stadionu sa ekipom Željezničar Sport tima rezultatom 1:1 u derbi utakmici petog kola Omladinske kvalitetne lige, grupa Zapad, pa su, samim tim, i dalje na prvom mjestu na tabeli sa 13 bodova, odnosno tri više od Željezničara koji je odigrao jednu utakmicu manje. Fudbaleri koje sa klupe predvodi Dragan Benić su u 18. minutu stigli do rezultatske prednosti golom Davida Čavića, a bod gostujućem sastavu donio je Sergej Kalabić golom u 50. minutu.

Predpioniri trenera Predraga Majkića svoj meč sa Željezničar Sport timom nisu odigrali jer su od petka boravili na Memorijalnom turniru Vladimir Dimitrijević, koji se održavao u Raškoj, rodnom mjestu nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde, koji je preminuo 2001. godine nakon što mu je pozlilo na jednom od treninga beogradskog kluba. Molba za odgađanjem utakmice upućena je deset dana prije odigravanja utakmice, ali komesar za takmičenje Miloš Brkić i Željezničar Sport tim nisu izašli u susret crveno-plavima, pa će utakmica, po svemu sudeći, biti registrovana rezultatom 0:3 za goste.

BORAC – ŽELJEZNIČAR SPORT TIM 1:1 (1:0)

strijelci: 1:0 Čavić (18.), 1:1 Kalabić (50.), stadion: Gradski, gledalaca: 100, sudija: Dragan Mejakić (Banjaluka), žuti kartoni: Lugonja, Maljak, Vujmiović (Borac), Bosančić, Jević (Željezničar Sport tim).

BORAC: Vuković, Živković, Bobić, Maljak, Orašanin, Lugonja (od 54. Dragoljić), Čavić, Vujmilović, Grbić, Kujundžić, Smiljić (od 69. Vračar).

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM: Ćetković, Marjanović, Šatara, Knežević (od 40. Bosančić), Teodorović (od 67. Marković), Kalabić, Adžić (od 46. Jević), Ninković, Đukić, Kostadinović, Đokić. Trener: Radomir Popović.