РЕМИ СА ЧЕЛИКОМ И ПОРЕД ИГРАЧА ВИШЕ

Фудбалери Борца су у оквиру 16. кола Премијер лиге угостили екипу Челика. Била је то прилика да публика аплаузом поздрави јесење шампионе и пружи им подршку у наставку сезоне.

Гости, иако ослабљени, први су упутили ударац у оквир гола. Дедић је ушао у казнени простор и из окрета шутирао са неких десетак метара, али равно у Авдукића. Борац је у 14. минуту извео прву праву акцију. Граховац је упослио Ђелмића, а овај са врха шеснаестерца ставља на муке Адиловића.

Четири минуте касније Ђелмић изводи лопту, Жарић је пропушта до Стокића који погађа пречку. Исти играч је у 33. минути извео слободан ударац са преко 30 метара, шутирао је у доњи лијеви угао Адиловића, који је одбио лопту у поље.  Током првог полувремена главни судија Шеховић је у неколико наврата изиритирао домаћу публику са чудним одлукама, а фудбалери Челика су користили сваку прилику да украду који минут излежавањем на терену.

Прије изласка играча на терен у другом полуремену голман Челика Адиловић је због кошкања у тунелу зарадио црвени картон, па је гостујући тренер био приморан да изведе Алиспахића и у игру пошаље резервног чувара мреже Хиновића. Лешинари су на истоку обиљежили јубилеј, том приликом су приредили бакљаду и направили ватромет уз пригодну кореографију.

И поред тога што су имали играча мање, поново су Зеничани боље отворили други дио. Бајрактаревић је у 55. минути са неких 20 метара загријао дланове Авдукића. У 69. минути одличан контранапад Челика, Кајкут је био зачетник акције, а затим асистирао Мешановићу који главом шаље лопту у наручје Авдукића. Могао је бивши играч Борца постићи погодак у 77. минути, међутим погађа вањски дио мреже.

Посљедњу шансу на утакмици пропустио је Стокић када је из слободног ударца са линије шеснаестерца шутирао изнад пречке гола Хиновића.  Остало је 0:0, резултат који је екипу Борца оставио на челу премијерлигашке табеле.

БОРАЦ – ЧЕЛИК   0:0

Стадион: Градски, гледалаца: 3 500, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Жарић, Субић, Распудић (Борац), Кајкут, Мешановић, Симић (Челик), црвени картон: Адиловић (Челик) у 46. минути.

БОРАЦ: Авдукић, Журжинов, Распудић, Жарић, Субић, Граховац, Радуловић, Жижовић, Грујић (од 62. минуте Дујаковић), Ђелмић, Стокић. Тренер: Драган Јовић.

ЧЕЛИК: Адиловић, Гојковић, Хорић, Бјрактаревић, Алиспахић (од 46. минуте Хиновић), Мешановић, Кајкут, Поповић (од 32. минуте Симић), Дедић (од 90. минуте Хусеинспахић), Мишић, Лакичевић. Тренер: Низах Хукић.