Objavljeno: 10.11.2013. u 11:53

REMI SA ČELIKOM I PORED IGRAČA VIŠE

Fudbaleri Borca su u okviru 16. kola Premijer lige ugostili ekipu Čelika. Bila je to prilika da publika aplauzom pozdravi jesenje šampione i pruži im podršku u nastavku sezone.

Gosti, iako oslabljeni, prvi su uputili udarac u okvir gola. Dedić je ušao u kazneni prostor i iz okreta šutirao sa nekih desetak metara, ali ravno u Avdukića. Borac je u 14. minutu izveo prvu pravu akciju. Grahovac je uposlio Đelmića, a ovaj sa vrha šesnaesterca stavlja na muke Adilovića.

Četiri minute kasnije Đelmić izvodi loptu, Žarić je propušta do Stokića koji pogađa prečku. Isti igrač je u 33. minuti izveo slobodan udarac sa preko 30 metara, šutirao je u donji lijevi ugao Adilovića, koji je odbio loptu u polje.  Tokom prvog poluvremena glavni sudija Šehović je u nekoliko navrata iziritirao domaću publiku sa čudnim odlukama, a fudbaleri Čelika su koristili svaku priliku da ukradu koji minut izležavanjem na terenu.

Prije izlaska igrača na teren u drugom poluremenu golman Čelika Adilović je zbog koškanja u tunelu zaradio crveni karton, pa je gostujući trener bio primoran da izvede Alispahića i u igru pošalje rezervnog čuvara mreže Hinovića. Lešinari su na istoku obilježili jubilej, tom prilikom su priredili bakljadu i napravili vatromet uz prigodnu koreografiju.

I pored toga što su imali igrača manje, ponovo su Zeničani bolje otvorili drugi dio. Bajraktarević je u 55. minuti sa nekih 20 metara zagrijao dlanove Avdukića. U 69. minuti odličan kontranapad Čelika, Kajkut je bio začetnik akcije, a zatim asistirao Mešanoviću koji glavom šalje loptu u naručje Avdukića. Mogao je bivši igrač Borca postići pogodak u 77. minuti, međutim pogađa vanjski dio mreže.

Posljednju šansu na utakmici propustio je Stokić kada je iz slobodnog udarca sa linije šesnaesterca šutirao iznad prečke gola Hinovića.  Ostalo je 0:0, rezultat koji je ekipu Borca ostavio na čelu premijerligaške tabele.

BORAC – ČELIK   0:0

Stadion: Gradski, gledalaca: 3 500, sudija: Admir Šehović (Sarajevo), žuti kartoni: Žarić, Subić, Raspudić (Borac), Kajkut, Mešanović, Simić (Čelik), crveni karton: Adilović (Čelik) u 46. minuti.

BORAC: Avdukić, Žuržinov, Raspudić, Žarić, Subić, Grahovac, Radulović, Žižović, Grujić (od 62. minute Dujaković), Đelmić, Stokić. Trener: Dragan Jović.

ČELIK: Adilović, Gojković, Horić, Bjraktarević, Alispahić (od 46. minute Hinović), Mešanović, Kajkut, Popović (od 32. minute Simić), Dedić (od 90. minute Huseinspahić), Mišić, Lakičević. Trener: Nizah Hukić.