Objavljeno: 22.10.2014. u 23:19

REVIJA GOLOVA ZA PLASMAN U ČETVRTFINALE

Pet golova – pet različitih strijelaca za visok trijumf nad Rudarom i plasman u četvrtfinale Kupa BiH! Izabranici Vinka Marinovića su na Gradskom stadionu, pred samo 150 promrzlih gledalaca, po kišovitom i hladnom vremenu, prikazali veoma dobru partiju, mrežu bivšeg golmana Borca Dalibora Kozića zatresli pet puta, slavili nad Prijedorčanima rezultatom 5:2 i zasluženo se plasirali među 8 najboljih ekipa u Kupu.

„Crveno-plavi“ su svojim navijačima prvo zaledili, a potom zagrijali srca, ali i dlanove. Već u desetom minutu gosti iz Prijedora anulirali su Borčevu prednost iz prve utakmice: Kostić griješi pred golom Branislava Ružića, do lopte stiže Milenko Devušić i pogađa za 0:1. Ipak, Vladan Grujić pobrinuo se da Borac mirno ode na odmor između dva poluvremena: u 45. minutu Bečelić je uputio idealan centaršut na peterac, gdje Borčev kapiten stiže do lopte i rutinski matira Kozića.

U nastavku utakmice klub iz Platonove ulice za samo 14 minuta postiže tri gola. Prvo je u 55. minutu Petar Ilić pogodio za 2:1, nakon što se našao oči u oči sa Kozićem, zatim je u 65. minutu, nakon kornera Tonija Jovića, najviši u skoku pred golom Prijedorčana bio Kostić, da bi četiri minuta kasnije, nakon nove asistencije Bečelića, mrežu člana Prve lige Republike Srpske zatresao i Fedor Predragović.

U 77. minutu Rudar smanjuje na 4:2 prelijepim golom Saše Stijepića sa 20 metara, da bi konačan rezultat, sedam minuta prije kraja, postavio Siniša Dujaković koji driblingom vara Kozića i defanzivca gostiju Ćuluma i šansu u kojoj se našao rutinski pretvara u gol.

Tako se Borac, nakon dvije sezone, uspio plasirati u četvrtfinale Kupa BiH, koje će se igrati na proljeće. Pored Borca, među 8 najboljih ekipa plasirali su se i Olimpik, Široki Brijeg, Mladost (Velika Obarska), Velež, Zrinjski, Zvijezda i Sarajevo.

Naredni meč fudbaleri Borca odigraće u nedjelju (17 časova), kada će u derbiju 12. kola Premijer lige ugostiti povratnika u elitno društvo, tuzlansku Slobodu.

BORAC – RUDAR 5:2 (1:1)

stadion: Gradski, gledalaca: 150, sudija: Mirza Tičić (Sarajevo), žuti kartoni: Redžić, Pušac, Mirković (Rudar).

BORAC: Ružić, Kostić, Ilić, Bečelić, Pilipović (od 46. Jović), Grujić (od 75. minuta Dujaković), Stokić, Jevtić, Savić (od 56. minuta Žeravica), Predragović, Subić.

RUDAR: Kozić, Redžić, Stijepić (od 80. minuta Radoja), Ćulum, Šodić, Kantar, Rokvić (od 67. minuta Kojić), Pušac (od 60. minuta Mirković), Saničanin, Đokić, Devušić.