Objavljeno: 14.04.2013. u 13:29

RUDAR – BORAC 1:1

Fudbaleri banjalučkog Borca remizirali su juče u Prijedoru sa domaćim Rudarom (1:1). Prvi gol na utakmici postigli su domaćini u 15. minutu preko Igora Mišana, da bi Borac do boda stigao u posljednjim trenucima meča, kada je Trivunović savladao Bodirogu.

Prvi pokušaj na utakmici bolježimo u šestom minutu, kada je nakon pasa Igora Mišana sa 25 metara šutirao Nebojša Pejić, međutim lopta odlazi visoko preko gola. Samo četiri minuta kasnije novi atak Prijedorčana: slobodan udarac na tridesetak metara od gola izveo je Zoran Milutinović, međutim snažan šut fudbalera Rudara Siniša Marčetić uspijeva da izboksuje. U 12. minutu sa desne strane je centrirao Asevedo Kruz, Darko Maletić promašuje loptu koja stiže do bivšeg igrača Borca Borislava Mikića, koji šutira iskosa sa lijeve strane ali lopta nakon njegovog šuta odlazi preko prečke.

U 15. minutu domaći su poveli. Mladen Zeljković faulirao je Gorana Kotarana, slobodan udarac izveo je Nebojša Pejić, a Igor Mišan glavom posprema loptu u mrežu pored nemoćnog Marčetića za 1:0. Minutu kasnije Borac je imao šansu za izjednačenje: Kantar je izveo slobodan udarac, na petercu pred golom Rudara našao se Nemanja Bilbija čiji šut glavom brani Bodiroga.

Već u sljedećem napadu mogla je da uslijedi kazna: Mikić je uposlio Handžića koji ulazi u šesnaesterac, ali šutira tik pored lijeve stative Borčevog gola. U 18. minutu nova šansa za „crveno-plave“: korner sa lijeve strane izvodi Vedran Kantar, lopta na desnoj stativi stiže do Raspudića koji glavom loptu prosljeđuje do Grahovca na tri metra od gola, ali Borčev vezista nakon šuta glavom loptu šalje preko gola Rudara. U 20. minutu teče akcija Gorana Kotarana i Borislava Mikića po lijevoj strani, Mikić ulazi u šesnaesterac i šutira, ali njegov pokušaj zaustavlja Marčetić.

U 25. minutu Kantar pored lijeve aut linije prolazi Kruza i upošljava Stokića koji upokuašava da plasira loptu u gornji lijevi ugao gola Rudara, ali lopta nakon šuta najboljeg Borčevog strijelca u tekućoj sezoni odlazi nekoliko centimetara pored stative. Posljednju priliku u prvom dijelu bilježimo u 34. minutu, kada se Bilbija, nakon asistencije Stokića, oslobađa svog čuvara, šutira iskosa sa desne strane, ali opasnosti po gol Bodiroge nije bilo.

Već na startu drugog dijela Bodiroga lako zaustavlja slab pokušaj Kantara, a odmah po ispucavanju lopte, velika šansa za Handžića koji šutira silovito, ali lopta odlazi preko gola.U 49. minutu novi slab pokušaj Borčevih igrača: ovaj put pokušao je Stokić sa udaljenosti od 25 metara od gola, ali nije bilo potrebe za intervencijom Bodiroge. U 52. minutu Mikić uspijeva da se oslobodi Grahovca na ivici kaznenog prostora i potom šutira, ali Marčetić boksuje loptu, naklon čega odbrana Borca otklanja opasnost ispred gola.

U 66. minutu Kantar šutira iskosa sa lijeve strane, Bodiroga kratko odbija loptu, ali u nastavku akcije dolazi do prije Stokića i Bilbije. U 67. minutu Grujić gubi loptu na sredini terena, gosti izvode kontranapad u kojem Handžić upošljava Ramića koji šutira slabo preko gola.

Sve do sudijske nadoknade izglednijih šansi za postizanje gola nije bilo, a onda u 92. minutu Borac stiže do izjednačenja. Admir Raščić upošljava Žižovića koji ulazi u šesnaesterac Rudara, potom odigrava povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora za Trivunovića koji snažnim šutem matira Bodirogu.

Nakon 22. kola, oba tima ostala su na svojim pozicijama na tabeli: Borac je i dalje treći sa 39 bodova, dok je Rudar deseti sa 28.

Već u srijedu Borčevi igrači igraju novi meč i to na Gradskom stadionu u okviru polufinala Kupa Republike Srpske protiv Drine iz Zvornika, a narednog vikenda, u utakmici 23. kola Premijer lige, u Banjaluku stiže „fenjeraš“, Gradina iz Srebrenika, koja je u dosadašnjem toku šampionata osvojila samo pet bodova.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mišan (15.), 1:1 Trivunović (92.). Stadion: Gradski u Prijedoru. Gledalaca: 2500. Sudija: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Mišan, Kruz (Rudar Prijedor), Zeljković (Borac).

RUDAR PRIJEDOR: Bodiroga, Pejić, Gigović, Handžić, Kruz, Kotaran, Ramić (od 81. minute Rastoka), Mikić, Savić, Mišan, Milutinović (od 90. minute Kokanović). Trener: Vlado Čapljić.

BORAC: Marčetić, Grahovac, Raspudić, Žarić (od 62. minute Vasiljević), Bilbija (od 71. minute Raščić), Kantar, Stokić, Zeljković, Trivunović, Grujić, Maletić (od 59. minute Žižović). Trener: Slobodan Starčević.